The Professor přehled

The Professor
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477974/bmid_profesor-Fvg-477974.png 4 115 115

První román anglické spisovatelky Charlotte Brontëové začíná v severní Anglii, kde mladý šlechtic William Crimsworth pracuje po smrti rodičů na statku svého despotického bratra. Když se rozhodne se osamostatnit, odjede do Belgie, kde nastoupí jako profesor angličtiny v dívčí škole. Svým přístupem si získá sympatie nejen mnohých žákyň, ale zejména krásné ředitelky Zoraide Reuterové. Když se zdá, že ředitelka city učitele opětuje, na scéně se objeví další žena – učitelka ručních prací Frances Henriová. Obě tak postupem času soupeří o Williamovo srdce… Román v anglickém originálu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , e-bohém

The Professor , 1857

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize The Professor. Přihlašte se a napište ho.

Jara.v
19.06.2022 4 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku. Líbilo se mi vyprávění Williama a hlavně části, kdy promlouvá přímo ke čtenáři. Děj krásně vtáhl do problematiky doby a chování lidí. Moc jsem neočekávala, ale o to lepší zážitek jsem z knihy měla.

Arnold
18.06.2022 4 z 5

Charlotte v tomto románu (prvotina, která vyšla až po její smrti) zúročila své zkušenosti z Belgie, kam odešla ve svých 26 letech společně se sestrou Emily učit angličtinu. Příběh v ich-podobě, zajímavé, jak Charlotte na vše nahlíží z pozice muže. Bravurní.

eiramka
05.04.2020 4 z 5

Díky, Charlottko, tohle jsem potřebovala. V časech jako je tento jsem se potřebovala ponořit do jiného dávno minulého světa, do dlouhých pasáží o charakteru jednotlivých postav, do příběhu, kde lidé přijímají svoje osudy s odvahou a bojují každý svým způsobem s nepřízní osudu. Nebylo to možná nejlepší tvoje dílo, ale mně v tuto chvíli pomohlo se začíst a aspoň na chvíli se odpoutat od starostí dneška

Knižní novinky (23. - 31. 5.)

22.05.2014

Kniha The Professor v seznamech