Stopařův průvodce galaxií přehled

Stopařův průvodce galaxií
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538113/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-663c95a947d74.jpg 4 4480 4480

Ano, stopovat po Galaxii se dá, dokonce za méně než třicet altajských dolarů denně. Zde je seznam toho, co k tomu potřebujete: kámoše, který už má projetou většinu galaktických barů; pivo; ručník; pouze reziduální pud sebezáchovy; vstřícnost k jiným formám života. A nesmí vás znervózňovat, že se možná nestihnete vrátit na Vánoce domů. To je přesně případ Arthura Denta, kterému doslova hoří Země pod nohama, a ať chce nebo ne, vydat se stopem po nekonečných rozlohách prostoru a času je pořád lepší, než zaniknout spolu s lidstvem kvůli budování galaktické dopravní infrastruktury.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: audiokniha , Tympanum

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

Interpreti: Vojtěch Dyk

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stopařův průvodce galaxií. Přihlašte se a napište ho.

Radiq
včera 4 z 5

Knihu samotnou jsem nečetl, ale poslechl jsem si výbornou audioknihu, kterou namluvil Vojta Dyk. Nejdřív jsem si nemohl zvyknout na to, jak pro každou postavu mění hlasy, protože mi to připadalo, že se až moc pitvoří, ale pak se něco ve mě zlomilo a už jsem si to jen užíval. Místy mi trochu vadilo, že imitoval hlasy známých osobností, jako V. Havla nebo M. Zemana, ale když přišel Elvis, přiteplení filozofové Majikthise a Wroomfondel nebo skřehotající programátoři Lunkwill a Fook, dostalo mě to do kolen a už jsem chrstal smíchy v zachvacujících záchvatech. Ale ono i tak celkově behem knihy, kvůli ději...

Kniha je to totiž velice vtipná a humorná a galakticky ujetá, protože nejen, že tam jsou šílené situace, ale i spisovatelův styl je odlehčený až na samou podstatu humoru. Postavy hláškují a jsou naprosto skvělé. Teď už tak trochu chápu, v čem se inspiroval seriál Červený trpaslík... a taky jsem se dočetl, že Douglas Adams napsal pár skečů pro Monty Python, takže už jsme doma.

Nejvíc chválím pohon pravděpodobosti, jaktožto krásný a logický způsob, jak vysvětlit tolik náhod - to v jiných knihách se náhody prostě stanou a šmitec.

Jsem rád, že jednou za čas narazím na něco, čemu se nemusím divit, že se stalo kultovním. Často je totiž něco prej kultovní jenom proto, že to někdo řekl. Tohle ale naprosto chápu.

Metuje
19.05.2024 3 z 5

Kniha, která vám změní život. Čtyřicet dva.

MartyM
07.05.2024 4 z 5

Inteligentní humor zaobalený jako sci-fi příběh. Postavy si oblíbíte, ovšem nejvýraznější je dle mého názoru sebestředný Zafod Bíblbrox. Vynikající dílo, i když chápu, že nemusí sedět každému...

Zatím zde není žádná související novinka.

Stále více lidí se přiklánělo k názoru, že udělali nenapravitelnou chybu, už tehdy, když slezli ze stromů. Někteří dokonce tvrdili, že chybou bylo vůbec na ty stromy lézt, že měli všichni pěkně zůstat v oceánech.

Stává se z tebe tučňák. Nech toho, prosím tě.

Jestli existuje něco důležitějšího než moje ego, dám to okamžitě chytit a zastřelit.

Kniha Stopařův průvodce galaxií v seznamech

v Právě čtených105x
v Přečtených6 992x