Starožítnícky sklep přehled

Starožítnícky sklep https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195871/mid_starozitnicky-sklep-Nmn-195871.jpg 4 64 64

Román poukazujúci na prostú a krehkú ľudskosť v podobe starožitníka Trenta a jeho vnučky Nell a dravosť v podobe zloducha Quilpa

Literatura světová Romány
Vydáno: , Matica slovenská

The Old Curiosity Shop , 1841

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Starožítnícky sklep. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
12.08.2023 4 z 5

Tento román mě velice bavil a dobře četl

engelmar
13.06.2023 4 z 5

Celkem čtivá kniha, Nell byla takovým andělem, člověk, kterého musí milovat snad každý, působí jako anděl, žijící ve světě mezi různých karikatur nejroztodivnějších povah. Z mého pohledu nejméně sympatická postava byl dědeček, Quilp byl podle mě špatný, tak nějak prvoplánově, dědeček Nell v podstatě vysál, sebral jí mládí, nějaké naděje, sny a vlastně nakonec zprostředkovaně i život a ještě se tak nějak schovával za její dobro. Zvláštně na mě působilo to, jak tam byla postava vypravěče, která příběh začala vyprávět ze svého pohledu a pak se vlastně úplně vypařila, jako by Dickens nevěděl, o čem to bude a vymýšlel to za pochodu. Dickův postupný přerod z negativní postavy v ryze pozitivní byl skvělý.

lampernaqui
06.06.2023 4 z 5

Tentokrát nás Dickens neprovede pouze špinavým Londýnem, ale pustí nás, abychom se podívali i do jeho okolí. Společně s hlavními hrdiny potkáme hromady klasických postav, které nějakým způsobem zasáhnou do dalšího dění - ať už v dobrém či ve zlém. Jenže před minulostí se utéct nedá, takže starožitníka a jeho vnučku nakonec dohledají nejenom přátelé, ale i také další z Dickensovských slizkých padouchů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Starožítnícky sklep v seznamech

v Právě čtených1x