Sofiin svět přehled

Sofiin svět https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279470/bmid_sofiin-svet-5Li-279470.jpg 4 1482 1482

Román o dějinách filosofie Norský učitel kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch. V roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.

Literatura naučná Filozofie Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižná dielňa Timotej

Sofies verden , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sofiin svět. Přihlašte se a napište ho.

Tvurce001
10.02.2024 5 z 5

"Nevzniká z peněz ctnost, ale z ctnosti vznikají peníze i všechny ostatní pro lidi dobré věci, v soukromí i v obci. Jestliže hlásáním těchto zásad kazím mládež, byly by tyto zásady škodlivé. Tvrdí-li však někdo, že hlásám něco jiného, mluví nepravdu." Tohle sice v knize nenajdete, ale alespoň máte možnost se dozvědět o tom, kdo to "nejspíš" vyřkl jako první. Roztomilá modrá kniha. 5*

Ferda43
19.01.2024 5 z 5

Tuhle knihu jsem si nechala zabalit v knihkupectví pro svou dceru Sofii, která se narodila o deset let později.. Srdeční záležitost...

Librorumistka
17.10.2023 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, jen ten konec nebyl můj šálek kávy. Skvělé na tomto příběhu je, jakým způsobem učí čtenáře o filozofii. Filozofiie je zde zasazena opravdu dobrým způsobem a sama jsem si z poslechu knihy odnesla užitečné informace a svěží pohled na historii filozofie. Postavy mi přišly sympatické, akorát občas působily mladším dojmem a styl psaní byl vcelku příjemný a povedený. Na konci skvělého příběhu však přišel konec, který zachází do magického realismu, což bohužel v knihách opravdu nemám ráda. Nicméně knihu mohu s klidem doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1994 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Jugendbuch (Kniha pro mládež))

Kniha Sofiin svět v seznamech

v Právě čtených147x