Roverandom přehled

Roverandom https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43219/roverandom-43219.jpg 4 383 383

Vo chvíli, keď Tolkienov synček Michael stratil na pláži svoju obľúbenú hračku - cínového psíka, začal vznikať Roverandom. Tolkien pre potešenie vyrozprával svojim deťom čarovný príbeh o skutočnom psíkovi Roverovi, ktorého perzský čarodejník premení na hračku. Na čajkinom chrbte vyletí na Mesiac, kde sa dostane nové meno aj krídla. Zažije veľa fantastických dobrodružstiev nielen tam, ale aj pod morom, pokým sám nepoprosí o zrušenie kúzla...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Roverandom , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Roverandom. Přihlašte se a napište ho.

Elmo
17.03.2023 3 z 5

Asi takhle: kdybych nemiloval jiné Tolkienovy knihy, do téhle bych se nepustil. Jednou jsem to zkusil, ale odložil ji. Až když přišly děti a trochu povyrostly, zkusil jsem dát Tuláku Roverovi druhou šanci spolu s nimi. A tentokrát měl rozhodně větší úspěch. Nejenom že zaujal děti, ale občas měl i nějaký ten vtípek (třeba v podobě problémů mořského kouzelníka, proti kterému obyvatelé moří demonstrují) pro dospělé.

Kate3003
22.12.2022 4 z 5

Milá pohádka o zakletém psíkovi. Příběh je skvěle propracovaný jak je u Tolkienových děl zvykem. Líbila se mi předmluva, kde bylo zmíněno proč vlastně tato pohádka vznikla a další informace k samotnému životu Tolkiena a vzniku knihy.

dr.horrible
04.12.2022

Rozkošné nápady, chcelo by to filmovú adaptáciu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Roverandom v seznamech

v Právě čtených2x