Rašomonova brána přehled

Rašomonova brána
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479163/mid_rasomonova-brana-mg0-479163.jpg 4 24 24

Případy Sugawary Akitady série

Autorka pokračuje v tradici příběhů soudce Ti od Roberta van Gulika a uvádí čtenáře do Japonska 11. století, kde bystrý detektiv Akitada řeší případy plné záhadných vražd. V tomto vyprávění ho navštíví jeho bývalý profesor z Cisařské univerzity, který omylem obdržel vyděračský dopis určený někomu jinému. Akitada uvítá vytržení z nudného života na ministerstvu a vrhá se du univerzitního světa plného třenic, pomluv a pletichaření.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Perseus

Rashomon gate , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rašomonova brána. Přihlašte se a napište ho.

hanzmb
18.12.2021 4 z 5

Nevím, kdo přišel s tím, že autorka je pokračovatelkou van Gulika. Ta krimi část příběhu je s bídou průměrná. Spousta věcí pak zůstane nedotažených. Zachraňuje to hlavně zajímavé prostředí předsamurajského Japonska. Asi dám autorce ještě někdy šanci, ale pokud bychom chtěli najít zajímavé historické krimi z této oblasti, tak rozhodně preferuji Rowlandovou.

sarka45
18.10.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Přesně podle mého gusta. Exotické prostředí, nové informace o způsobu života, zvycích a tradicích ve starém Japonsku, zajímavé charaktery, to vše povýšeno detektivním příběhem.

jaja1989
17.04.2015 4 z 5

hustý

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rašomonova brána v seznamech

v dalších seznamech1x