Nevzdaj sa svojich snov přehled

Nevzdaj sa svojich snov
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142604/bmid_nevzdaj-sa-svojich-snov-sod-142604.jpg 4 321 321

Pútavá historická sága populárnej americkej spisovateľky. Hannah Conryová od detstva sníva, že sa stane lekárkou. V Anglicku 19. storočia je však medicína ženám nedostupná, a tak sa rozhodne stať pôrodnou asistentkou. Jej sľubne sa rozvíjajúcu prax preruší rodinná tragédia a pod hrozbou obžaloby zo zabitia je Hannah nútená opustiť Anglicko. Keď nasadne na loď do Melbourne, nemá ani tušenia, čo ju v novom svete čaká. Mladá a neskúsená dievčina napriek tomu dúfa, že v Austrálii začne odznova a bude môcť naplniť svoje životné poslanie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

This Golden Land , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nevzdaj sa svojich snov. Přihlašte se a napište ho.

DominaCZ
05.06.2023 1 z 5

Já jsem zklamaná. Zaujal mě začátek o lékařích a tak bych brala to a z tehdejších kruhů, ale Austrálie mě fakt nebere.
A přebal je opravdu z dvacátých, ne 1848

4xbabča
29.11.2022 5 z 5

Krásný příběh, který se krásně čte i díky hlavní postavě románu Hannah a její dobrodružné cestě do Austrálie v 1. polovině 19. století. Jako zdravotní pracovnice, která chtěla hlavně pomoci, protože její otec byl lékař, to neměla vůbec snadné. Kniha je plná napětí, přátelství na celý život, ale i opravdové lásky.

Květinka008
27.04.2022 4 z 5

Woodová patří mezi mé oblíbené autorky a tuhle knihu jsem doposud neznala. Líbilo se mi s hrdiny prozkoumávat neprozkoumaný záhadný kontinent, se svou představivostí jsem díky autorčinu umu vylíčit prostředí pobývala v dolech, písečné bouři, jeskyních prapředků i nemocnici plné umírajících lidí... Nemluvě o tom, že stezky písní jsou nádherné nehmotné dědictví dávné kultury... Určitě se k ní ještě někdy vrátím!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nevzdaj sa svojich snov v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x