Krysař přehled

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471860/bmid_krysar-oRz-471860.jpg 4 6610 6610

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat. Kniha je doplněná ilustracemi a fotografiemi z kultovního animovaného filmu Jiřího Barty. 6. vydání.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krysař. Přihlašte se a napište ho.

Fortuna7
včera 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem už četla jiné zpracování Krysaře, tak jsem čekala trochu akčnější příběh. Příběh má skvěle vykreslenou atmosféru a konec je strhující, ale i přesto si nejsem jistá, jestli se kniha objeví na mém maturitním seznamu.

paladino
předevčírem 5 z 5

Kdo by neznal jedno z vrcholných děl od Viktora Dyka, které je založené staroněmecké pověsti. V postavě samotáře Krysaře se rozhodně každý druhý čtenář najde. Knihu mohu doporučit všem milovníkům pověstí.

Danielle22
23.07.2024 5 z 5

Moje nejoblíbenější dílo z maturitní četby. Kniha naprosto úžasná a dokonce jsem si nemohla nechat ujít muzikálové ztvárnění Krysaře (už asi 6x). Knihu komentuji asi po 7 letech, kdy jsem se k ní opět vrátila.

Knižní novinky do konce roku

12.12.2021

36 nových eknih zdarma ke stažení

05.11.2021

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2017

11.01.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Krysař v seznamech

v Právě čtených68x