Jak se vám líbí přehled

Jak se vám líbí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524477/bmid_jak-se-vam-libi-652d7b580708a.jpg 4 353 353

Rosalinda potkává mladého Orlanda a vzplane mezi nimi láska na první pohled - ale osud jim není nakloněn. Vévoda Rosalindu vyžene ode dvora; I Orlando musí utéct, když mu starší bratr začne usilovat o život... Hra Jak se vám líbí patří k vrcholným komediím Williama Shakespeara, kterým se často říká komedie sváteční. Kromě mileneckých párů a nezapomenutelné Rosalindy v ní vystupuje Šasek a melancholický Žak v ní pronáší jeden z nejslavnějších Shakespearových monologů vůbec, začínající slovy „Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci“.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: ekniha , ARTiS

As You Like It , 1623

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak se vám líbí. Přihlašte se a napište ho.

heliiinka
18.01.2024 1 z 5

Tak rychle jako jsem si ji přečetla, tak rychle zapomenu obsah, který nebyl ničím zajímavý. Děj byl předvídatelný. Ani komedie, ani tragédie.

stelka_knihomol
16.12.2023 5 z 5

Nevím, jak je to možné, ale i když mě komedie nebaví, tohle bylo dokonalé. Shakespeare to prostě umí podat.

stelka_knihomol
16.12.2023 5 z 5

I když mě romantika ani komedie nebaví, stačí, aby to napsal Shakespeare, a je to prostě skvost. Upřímně, nepřijde mi, že by jeho příběhy byli nějak originální, ale nějakým způsobem je to stejně to nejkrásnější, co jsem kdy četla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak se vám líbí v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech6x