Hrdá láska přehled

Hrdá láska https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47968/bmid_hrda-laska-fgS-47968.jpg 4 1246 1246

Slavný romantický příběh o lásce mladíka z dobré rodiny k mladičké venkovské dívce, která se v Paříži proslavila jako kurtizána. Mladý právník s ní odjíždí na venkov a dívka, která chce žít jen pro něho, zcela změní svůj život. Láska milenců se ale střetne s vůlí mladíkova otce, který se obává, že tento poměr ohrozí dceřin sňatek a dobré jméno rodiny. Dívka přinese svému milenci tu největší oběť: předstírá, že ho již nemiluje a vrací se do Paříže k dřívějšímu životu. Milenec se domnívá, že ho zradila a teprve u jejího smrtelného lože se dozvídá pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Smena

La Dame aux camélias , 1848

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrdá láska. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
17.03.2024 4 z 5

čteno před lety, nejspíš v době, kdy to mělo ten správný závoj a náboj pro rozervaného mladého osla. dneska už bych to asi nedal. ale to pouze znamená, že každá kniha se musí najít v příhodném čase, jinak se se čtenářem nepotká.

Doubravka1975
14.03.2024 5 z 5

Moc pěkný, ale smutný příběh s autobiografickými prvky, kdy sám autor prožíval nešťastnou lásku ke krásné kurtizáně pravým jménem Marie.
Příběh začíná v březnu roku 1842 dražbou věcí zemřelé kurtizány Markéty Gautierové, přezdívané Dáma s kaméliami, kde si náš vypravěč koupi knihu Manon Lescaut s věnováním Armanda Duvala. Ten ho pak navštíví a chce knihu odkoupit a vypráví mu svůj příběh... Kniha Manon Lescaut je od té doby na mém seznamu ke čtení...
Kniha vyřazena v knihovně a koupená za 10.- s krásnou obálkou s kresbou R.Michala.
Nebudu žít tak dlouho jako jiní, proto jsem si umínila, že budu žít rychleji

uzivatel2300
26.01.2024 5 z 5

Právě jsem dočetla poprvé a jsem naprosto uhranuta. Tak nádherné, tak smutné a tak zničující, jsem naprosto dojata.

Othello, Dáma s Kaméliemi a dalších 40 nově přidaných eknih zdarma

24.04.2022