Holly přehled

Holly
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538480/bmid_holly-66461e0115701.jpg 4 53 53

Proč si dělat těžkou hlavu z mordování, když jsou pro vás lidi pouhý dobytek? Policista ve výslužbě Bill Hodges přežil takřečeného mercedesového vraha jen o pár měsíců, načež ho zákeřně odpravila rakovina, a tak je jeho bývalá parťačka z agentury Právo nálezce Holly Gibneyová v boji se zločinem nucena pokračovat na vlastní pěst. Zdrcená ztrátou svého mentora přichází zakrátko i o matku, a to v krušné době, kdy svět netrpělivě vyhlíží konec smrtící epidemie covidu-19. Soukromá vyšetřovatelka obdařená neobvyklými mentálními schopnostmi přesto vyslyší prosbu zoufalé ženy, která v městečku na americkém Středozápadě pohřešuje dceru. Z pátrání po dívce vypomáhající v univerzitní knihovně se vyklube zapeklitý případ sériových únosů a vražd, jejichž překvapiví pachatelé jsou zvrácení až do morku kostí. A my se těmto nenápadným psychopatům budeme od samého začátku dívat přes rameno… Svérázná Holly Gibneyová – známá z trilogie o soukromém očku Billu Hodgesovi i z dalších Kingových příběhů – se v autorově krimithrilleru z roku 2023 dočkala titulní role. A září jako hvězda první velikosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Holly , 2023

Interpreti: Klára Oltová

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Holly. Přihlašte se a napište ho.

terezkac8IX
dnes 1 z 5

(SPOILER) Kinga jsem zboznovala, ale Holly mi fakt nesedla. Stvalo me, jak furt resi, ze nema kourit, stvalo me obecne reseni covidu, zbytecne moc BLM a cela knizka by se dala napsat tak na ctvrtinu, zbytecne natahovani, odbocovani, ktere mi tam nesedelo, napeti minimalni. Cetla jsem od Kinga vetsinu knizek, tahle je prvni, u ktere rikam, ze opravdu za to nestoji.

klarkys
dnes 2 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu. Přednes mi vůbec nesedl, víc přehrává už jen Vilma Cibulková.
Holly jako postavu nemám ráda, King už mě nebaví tak jak dřív, žvásty o covidu, očkování a Trumpovi mi strašně lezly na nervy a i když to nebyl vyloženě "odpad", papírovou verzi si poprvé nekoupím.

smazenaryba
dnes 4 z 5

Kreatívna defekácia. Píše, lebo musí. A prečo nie, keď je to stále zábavné čítanie. King spravil husársky kúsok. Holly, postava, o ktorej bolo počuť veľa názorov typu - fajn, baví, ale už by si s ňou mohol dať King pauzu - sa stáva postavou natoľko populárnou, že utiahne vlastnú sériu. Ja tiež zastávam ten názor. V tom prípade, že King bude pokračuvať aj vo svojej viac klasickej tvorbe. A podľa nedávnej Rozprávky a prichádzajúcej hororovej antológii You like it darker to vyzerá na presne ten prípad. Takže áno, prečítam si rád aj ďalšiu knihu s Holly, prečítam si ju rád.

Žebříček nejprodávanějších knih (22. týden)

05.06.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (21. týden)

29.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (20. týden)

23.05.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Holly v seznamech

v Právě čtených32x