Hobit ...alebo cesta tam a späť přehled

Hobit ...alebo cesta tam a späť https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536413/bmid_hobit-alebo-cesta-tam-a-spat-661c0d7621592.jpg 5 10385 10385

Toto je príbeh o tom, ako sa hobit Bilbo Bublík pustil do dobrodružstva a zrazu zistil, že robí a hovorí veci celkom neslýchané. Bilbo má rád svoj pohodlný život a sotva cestuje ďalej ako do pivnice svojej podzemnej nory Vreckany. Jeho pokoj však naruší čarodejník Gandalf a trinásť trpaslíkov, keď sa jedného dňa objavia na prahu jeho dverí a zoberú ho na cestu tam a späť. Chcú sa vojsť do Osamelej hory, kde veľký a nebezpečný drak Smaug stráži ulúpený poklad, a získať bohatstvo späť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , Slovart (SK)

The Hobbit, or There and Back Again , 1937

Interpreti: Dušan Cinkota

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hobit ...alebo cesta tam a späť. Přihlašte se a napište ho.

Loxias
dnes 4 z 5

Je to hezky a mam to rad. Ale kvuli velmi obsaznym popisum se to obcas trochu tahne a dej ztraci spad. Diteti bych to na cetbu nedal, ale sam bych mu to precetl, na uspani to bude fungovat dobre :)

JustABookReader
04.05.2024 5 z 5

Jedna z nejlépe napsaných knih co jsem četl.
Kniha bylo zrovna to fantasy co mám rád.
Příběh o hobitech mě natchl a musel jsem si pustit film.
Film byl dle mého názoru vydařený, ale bylo tam mnohem více odkazů na Pána prstenů. Ale nemyslím si, že by to příběh nějak extrémně měnilo.

Doporučuji všem kdo mají rádi tyto typy fantasy.

Ivka14
16.04.2024 3 z 5

Bylo to zajímavé a zároveň trochu nudné. Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst, ale bohužel mě nebavila tak, jak jsem si myslela. Rozhodně to bylo dobře napsané, ale někdy těžké následovat. Hlavně tam, kde bylo mnoho postav a ne všechny byly pro příběh nezbytné.

Knižní novinky (5. - 10. 11.)

03.11.2012

Je to sice divné, ale o věcech, které je dobré mít, a o časech, které je dobré zažít, se dá povědět jedna dvě a nikdo to zvlášť neposlouchá; kdežto věci nepříjemné, vzrušující, ba dokonce příšerné mohou být základem dobrého vyprávění a v každém případě zaberou toho vyprávění spoustu.

Kniha Hobit ...alebo cesta tam a späť v seznamech

v Právě čtených181x