Tajomný cyprus přehled

Tajomný cyprus https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184708/bmid_tajomny-cyprus-9mU-184708.jpg 5 511 511

Hercule Poirot série

Elinor Carlislová se ocitla před soudem, obviněná z vraždy Mary Gerrardové. Celý příběh však začal v den, kdy Elinor a její snoubenec Roddy obdrželi anonymní dopis, v němž je pisatel vyzývá, aby si dali pozor na někoho, kdo se snaží vloudit do přízně Elinořiny tety Laury a dopomoci si tak k jejímu nemalému dědictví. Elinor a Roddy se jedou na vážně nemocnou tetu podívat a zjistí, že tou záhadnou osobou je Mary, dcera správce, se kterou si oba jako děti hrávali. Roddy se do ní okamžitě bláznivě zamiluje. Teta Laura umírá, aniž by po sobě zanechala poslední vůli. Když přijede Elinor vyklidit její dům, přijde ji na pomoc i Mary a jedna z ošetřovatelek…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Obzor (SK)

Sad Cypress , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajomný cyprus. Přihlašte se a napište ho.

martiline
29.02.2024 5 z 5

Přečteno za pouhý jediný den. Ta krásná spletitost postav a rozuzlení od Agathy Christie je prostě nenahraditelná.

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Skvělý případ v rámci netypického prostředí soudního procesu.

SSTknihy
08.10.2023 4 z 5

Opět skvělá detektivka, kde hraje důležitou roli i ten nejmenší detail. Příběh chamtivé touhy po penězích, ukradeného dědictví a velkého zklamání v lásce. Je tu všechno, na co jsme u Agathy Christie zvyklí, včetně bravurního Hercula Poirota. I když o něm v souvislosti s touto knihou autorka napsala: „Temný cypřiš by mohla být dobrá kniha, ale uškodilo jí to, že se v ní objevil Poirot.“ No, dovolím si lehce nesouhlasit :-)

Sokolník, Lesk soumraku a další knižní novinky (7. týden)

12.02.2023

Knižní novinky (39. týden)

20.09.2020

Tak už pojď, jen pojď, smrti má, pod cypřišem temným ať spočinu. Jen leť, tak leť, duše má, to pro krutou lásku zahynu.

Kniha Tajomný cyprus v seznamech

v Právě čtených4x