Conan: Hodina draka přehled

Conan: Hodina draka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34949/bmid_conan-hodina-draka-65c26f722fd39.jpg 4 204 204

Conan (knižní série) série

< 3. díl

Čtyři spiklenci oživí s použitím mocného magického talismanu zvaného Ahrímanovo srdce přes tři tisíce let mrtvého mága Xaltotuna, posledního Sethova kněze Pythonu, legendárního centra bájné acheronské říše. Očekávají od něj pomoc při uchvácení trůnu Nemedie a poté při dobytí Aquilonie. Jedním z nich je totiž Valerius, který si činí nároky na aquilonský trůn. O ten jej připravil barbarský válečník jménem Conan, který vedl povstání proti jeho strýci Numedidovi Přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

The Hour of the Dragon , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Conan: Hodina draka. Přihlašte se a napište ho.

Peter73
05.07.2023 5 z 5

Ako napísať recenziu, keď táto kniha je jedna z najlepších fantasy kníh na svete. Len samé superlatívy, super, bomba, cool, najlepšia. Knihu napísal R.E Howard ako jediný román. Prezentuje Conana ako vládcu Aquilonie, neohrozeného kráľa s inštinktami barbara, ktorý ide za svojím cieľom. Kniha je napísaná ako veľká dobrodružná cesta krajinami Hyborského sveta. Odporúčam všetkým, ktorí ešte nečítali žiadnu fantasy, táto kniha je správny krok, aby ste si obľúbili tento žáner. Hodinu Draka by mal prečítať každý, ja som ju čítal 5x, v knižnici mám 6 vydaní, takže o pár rokov si dáme znovu repete.

cziss
10.11.2022 3 z 5

Conan trošku netypicky jako král a ne jako pouze obyčejný dobrodruh. Přesto se v knize k tomu kralování moc nedostane a tak čtenáře neochudí o boje s příšerami, čaroději či prostými darebáky. Exotických a tajemných lokací je trochu méně, než je zvykem, za to má knížka souvislý děj. Je to pěkná oddechovka.

danny_21
15.11.2021 3 z 5

Král Conan v boji proti čarodějovi Xaltotunovi, oživlého díky magickému artefaktu. Rozsáhlejší povídka, ve které Barbar střídá lokace jak ponožky a usmyslí si udělat z poblouzněné puberťačky ( náhodou zachránkyně v kobce přes tlapami a tesáky veleopa ) královnu - 60 %

Zemřel Jan Kantůrek, překladatel Zeměplochy

23.03.2018