Čo bolo potom přehled

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480458/bmid_zivot-po-tobe-ySk-480458.jpg 4 2887 2887

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

After You , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čo bolo potom. Přihlašte se a napište ho.

LuckaK.088
09.05.2024 4 z 5

Už je to docela doba, kdy jsem prosmrkala celé balení kapesníků u prvního dílu. Až jsem úplně zapomněla, jak hezky umí paní Moyesová psát.
Druhý díl sice první nepředčí, kapesníků nebylo třeba, ale i tak se mi to moc líbilo. A už se těším na závěrečný díl.

Hradčiatko
25.04.2024 5 z 5

Mnoho čitateľov má dojem, že pocity bolesti, depresie, neschopnosti pohnúť sa ďalej sú u Louisy vyjadrené prehnane, že sa to ťažko, nezaujímavo číta a podobne... Za seba poviem sa odvolám na vlastný komentár k 1. dielu, keďže žijem vedľa môjho Willa už viac ako tri roky, prežívam jeho utrpenie a myšlienky vedúce podobným smerom, ako boli Willove, dokážem sa do nej vžiť. Tiež by som Willovej dcére hodne odpustila, tiež by som nevedela žiť bez jeho vône na vankúši a bez tepla jeho ruky, bez ironického humoru. Knihu som načítala ako amatérsku audiobook pre zdravotne ťažko postihnutú kamarátku, takže som príbeh prežívala o to viac...

Proveju
30.03.2024 4 z 5

Druhý díl knihy Než jsem tě poznala... Příběh je moc hezký, ale z nějakého důvodu mám pocit, že na jedničku prostě nic nemá.

Knižní novinky (12. - 23.6.)

12.06.2017

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (únor)

15.02.2017

Jak si vede Čtenářská výzva 2017 a jaké knihy se v ní objevují?

10.02.2017

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Čo bolo potom v seznamech

v Právě čtených80x
v Přečtených4 729x