Cizí královna přehled

Cizí královna https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444379/bmid_cizi-kralovna-vdk-444379.jpeg 5 115 115

Otto Veliký série

< 2. díl

Rok 951 Mladý Gaidemar, nemanželský syn neznámého původu a ozbrojenec v jízdní legii krále Oty, je pověřený nebezpečným úkolem. Má osvobodit italskou královnu Adelheid ze zajetí v Gardě. Na útěku se do Adelheid zamiluje, ale ona se provdá za krále Otu. Gaidemar se přesto stane královniným důvěrníkem a společně s Otou zvítězí nad Maďary v bitvě na Lechu. Nakonec se zasnoubí s dcerou jednoho z nejmocnějších slovanských knížat a zdá se, že skvrna jeho původu bude definitivně vymazána. Adelheid a Gaidemar ale netuší, že jejich nejnebezpečnější nepřítel ještě není poražený. Když odjíždějí s Otou k císařské korunovaci do Říma, netuší, že to pro ně bude osudná cesta…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Die fremde Königin , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cizí královna. Přihlašte se a napište ho.

Richie1
06.02.2024 5 z 5

Očekával jsem, že pokračování Hlavy světa bude kvalitní a nebyl jsem zklamán. Tentokrát je hlavním hrdinou urozený levoboček Gaidemar, který má blízko k císaři Otovi i jeho nové manželce Adelheid. Na pozadí historických skutečností té doby se odehrává krásný příběh, v němž nechybí skoro nic - dobrodružství, romantika, napětí. Gablé píše poutavě a byť jsou její knihy čím dál tlustší, vůbec to není na závadu. 90%

Meri47
01.02.2024 5 z 5

Krásný historický román, kde si autorka opravdu dala práci s vyhledáváním historických faktů. Miluji romány s touto tématikou a tento je pro mne jeden z nejlepších. Mohu jen doporučit.

hanzmb
20.01.2024 5 z 5

Měl jsem trochu strach, protože 1.díl jsem četl před 3 roky. Zbytečně. Tyto romány se dají číst prakticky samostatně. Trochu mě zarmoutilo, že především slovanští hrdinové z 1. dílu, zde mají jen okrajovou roli. A knih o nich je minimum. Nijak to ale nesnížilo úroveň tohoto dílu. Je to zase něco nádherného. Autorka dokáže perfektně namíchat podíl politiky, války a lásky, takže nenajdete slabší místo. Bohužel další díl neexistuje. Musíme Němcům spisovatelky Gablé a Ebert jen tiše závidět.

Knižní novinky (23. týden)

31.05.2020

Ženy a děti vždycky pykají za hříchy mužů. Takový je boží řád světa.

Kniha Cizí královna v seznamech

v Právě čtených2x