Cilčina cesta přehled

Cilčina cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533086/bmid_cilcina-cesta-65de055f102b6.jpg 4 1643 1643

Přežila koncentrák, aby skončila v gulagu. Přesto neztratila touhu žít a milovat… Když bylo Cecílii Kleinové pouhých šestnáct let, odvlekli ji do koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Krásné dívky si brzy povšiml i velitel Schwarzhuber, díky jehož přízni Cilka přežila v nacistickém pekle tři dlouhé roky. Namísto vytoužené svobody na ni však v roce 1945 čeká soudní proces, který jí coby údajné kolaborantce a špionce vynese patnáct let nucených prací! Dívčiným příštím domovem se tak stane gulag ve Vorkutě, ležící sto šedesát kilometrů za polárním kruhem, kde na ni čeká další ponížení a utrpení. Odvážná a přičinlivá Cilka si však i tady brzy najde svou vlastní cestu – vyškolí se na zdravotnici a díky novému poslání i podpoře kamarádek ze svého baráku zvládne v sibiřském očistci přežívat den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem… A postupně se přesvědčuje o tom, že i na tak hrůzyplném místě může člověk najít dobro, přátelství nebo lásku. V románu volně navazujícím na bestseller Tatér z Osvětimi autorka sleduje další osudy jedné z vedlejších postav své úspěšné prvotiny. „Cilka byla ten nejstatečnější člověk, jakého jsem kdy znal.“ – Lale Sokolov, tatér z Osvětimi. „Její odvaha a odhodlání přežít dělají z příběhu srdceryvné čtení.“ – The Daily Mirror.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Cilka's Journey , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cilčina cesta. Přihlašte se a napište ho.

Madelisi
04.06.2024 4 z 5

Aneb 27. ledna 1945 nic neskončilo. Hned na začátku mě zaujalo ono prošetřování v osvobozené Osvětimi. Toto téma se moc často nevidí.
Hrozná představa, že Cilka přešla z jednoho vězení do druhého. Toto je na tomto příběhu unikátní. Jelikož jsem již četla něco odehrávající se v gulagu, tak mohu říct, že tato část příběhu je popsaná standardně.
Knižní Cilka mi přišla občas jako robot, moc si chvílemi zahrávala. A lékařka Jelena jak anděl shůry. Obecně mi přišlo, že nejbližší okolí postav bylo moc šlechetné, žádné podrazy. Vše zlé se dělo jen ve spojitosti s muži. Může to tak být, ale tím Cilčiny obavy něco o sobě prozradit vypadají tak trochu nereálně.
Jsem ráda, že jsem se s tímto příběhem seznámila, autorka si dala na rešerších záležet a na knize je to vidět.

ivca84
26.05.2024 5 z 5

cilčina cesta je příběh o přežití

Věra91
13.05.2024

Volné pokračování Tatér z Osvětimi. Obě knihy mě totálně pohltily.

Ptejte se autorky Tatéra z Osvětimi...

18.08.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Cilčina cesta v seznamech

v Právě čtených57x