Balada o hadoch a vtáčatkách přehled

Balada o hadoch a vtáčatkách https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447103/bmid_balada-o-hadoch-a-vtacatkach-Xjz-447103.jpg 4 1418 1418

Kultová séria Hry o život je späť! Vráťte sa do Panemu šesťdesiat štyri rokov pred udalosťami z bestsellerovej série Hry o život. Osemnásťročný Coriolanus Snow čaká len na to, ako zahviezdi v Hrách o život. Tento rok bude totiž iný. Tento rok bude mentorom jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, vedomosti a zručnosti a doviesť svojho vyvoleného k víťazstvu. Lenže šťastena mu nepraje. Jeho vyvolenou je dievčina z dvanásteho obvodu, tá najodpornejšia spodina v celom Paneme. Ich osudy sú odteraz nerozlučiteľne prepletené, každé Coriolanovo rozhodnutie ich môže vyniesť na stupienok víťazov alebo úplne potopiť. V aréne to bude súboj na život a na smrť. Mimo arény sa v Coriolanovi prebúdzajú city… a tak sa musí rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá, aj keď mu jeho pud sebazáchovy radí niečo úplne iné.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Ballad of Songbirds and Snakes , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Balada o hadoch a vtáčatkách. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
12.05.2024 3 z 5

Hezký byl vývoj osobnosti hlavního hrdiny.
Zbytek klasický scénář knih téhle série.

Durancie
04.05.2024 4 z 5

Moje první kniha ze série Hunger games. A rozhodně ne poslední. Byla to kniha překvapivá a četla jsem ji se zaujetím. Přiznávám, že mě k ní přivedl film, kde mi učaroval hlavní hrdina. Tedy, ne, že by byl Coryo zrovna nějaký klaďas. Ale byl mi většinou sympatický a, ačkoli jeho činy nebyly košer, dokázala jsem je pochopit a jaksi i omluvit situací a okolnostmi. Dělá to ze mě taky psychopata? Nepochybně.
Romantická linka s Lucy Gray byla napřed romantická, pak otravná, a skončila nejlépe jak mohla.
Víc se mi líbila první část, kde vystupovala panemská mládež, což byli ve své podstatě naprosto normální mladí lidé. Líbila se mi akademická půda, Festus, Klemka, Lysistrata a vztahy mezi nimi.
V dalších dílech budu hledat jména jejich rodin a jejich případné potomky.

veriszv
29.04.2024 3 z 5

Nejprve k audiu. Načetl Miroslav Táborský a je to král! Dal tomu další rozměr, doporučuju.
Kniha samotná byla místy dost dlouhá, některé pasáže bych klidně zkrátila, protože se to prostě místy vleklo.
Nicméně bavilo mě nahlížet na to, jak vznikaly nějaké aspekty her a bavilo mě propojení s původními knihami.
Nejvíc cením, že autorka neudělala ze Snowa chudáčka změněného okolnostmi, ale že to byl prostě záporák se vším všudy.
Skvěle byla napsaná i Lucy Gray a celkově mě opravdu bavily propracované charaktery.
Kniha mě opravdu bavila, i když by se asi nic nestalo, kdyby nevznikla, Hunger Games pro mě byly kompletní už tak, jak byly.

Černočerné srdce, Za zamčenými dveřmi a další knižní novinky (6. týden)

04.02.2024

Knižní novinky (10. týden)

07.03.2021

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Je ale lepší být smutný než mrtvý. - Coriolanus, str. 13

Nemáte právo brát lidem život a svobodu. S těmi se každý rodí, nejsou to dary od vás, abyste je o ně mohli zase připravit. - Sejanus, str. 159

Ve válkách se vítězí mozkem, nikoliv srdcem. - doktorka Gaulová, str. 160

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Balada o hadoch a vtáčatkách v seznamech

v Právě čtených54x
v Přečtených1 863x