Báječná léta pod psa přehled

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533020/bmid_bajecna-leta-pod-psa-65ddc1754ee49.jpg 4 3210 3210

„Když už otci nezbyl ani jediný kousek, který by mohl do soustruhu upnout, začal s ručním vyřezáváním všelijakých miniatur se silným symbolickým významem,“ vyprávěl Kvido. „Nejznámějším dílkem z tohoto období bude patrně otcova zmenšenina silniční závory z hraničního přechodu v Rozvadově.“ „Člověče, vy si snad ze mě děláte srandu!“ řekl redaktor. „Život ve lži, stát bez práva… Tak dohodli jsme se na něčem, nebo nedohodli…?!“ „Vždyť je to pravda,“ řekl vzdorně Kvido. „Jakej to bude mít smysl – když to nebude pravda?“ „Smysl?“ řekl redaktor. „Vy jste vážně ještě dítě! Odkdy se, prosím vás, můžeme v Čechách ptát, jestli má naše literatura smysl?! Takovej luxus si tahle země nikdy nemohla dovolit. Tady se vždycky akorát ptáme, jestli vůbec existuje. Jestli je! Copak to nechápete?“ „Ne,“ řekl Kvido. „Nechápu.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Báječná léta pod psa. Přihlašte se a napište ho.

JointlieKat94
předevčírem 5 z 5

Je to naprosto nečekané, ale jakkoliv pana Viewegha nemusím, přeci jen musím uznat, že z jeho knih vznikly krásné filmy. A to samé platí u této. Film s přítelem milujeme, ale knihu jsem měla staženou už tak dlouho..! A moc se mi do ní nechtělo. Ale!

Z počátku jsem četla jen tak z lehka.. nechtělo se mi, co si budem.. ale jakmile jsem si začala představovat v různých situacích herce (Libušku a Ondřeje), hned se mi četlo o poznání lépe! Kniha je ale samozřejmě ještě lepší, než film, a já se někdy opravdu hlasitě smála (na noční v práci jsem pak musela předčítat dva úryvky) a je to naprosto báječné. Není to s filmem totožné, ve filmu mi nejedna scénka chyběla (třeba Kvido na poště) ale moc jsem si čtení užila.

Dokonce tak moc, že si pořídím i papírovou verzi domů. :)

Anajkaa39
25.05.2024 4 z 5

Kniha, která mě jako jediná od Viewegha zaujala a neprohloupila jsem když zůstala mém maturitním seznamu četby :D
a I když nerada hodnotím knihu a film a upřednostňuji knihu tak i filmové zpracování je hezké, ale kniha vždy má to kouzlo a to je nejen u této knihy, ale také podle mého názoru i u knih, které mají filmové zpracování, ale kniha je kniha s filmem se třeba u maturity nezaboduje :D

Lukyn96
12.04.2024 4 z 5

Příběh o obyčejné české rodině, která musí dělat kompromisy s vládnoucím komunistickým režimem tak, aby se příliš neušpinila a zároveň tak, aby se vyhnula těm největším represím. To vše na pozadí dospívání hlavní postavy Kvida. Kniha podle mě osloví zejména ročníky, které minulý režim zažily a s příběhem se tak mohou lépe ztotožnit. Ale i mně jako člověku narozenému dlouho po revoluci se kniha líbila a dávám jí 4*. A to už jde, ne? :)

Michal Viewegh: Možná už jsem prostě knih přečetl až moc

02.08.2021

Zeptejte se Michala Viewegha...

13.05.2021

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Jako babička šlapala na východ, když se chtěla cítit mladší, musel náš otec - aby se cítil jako člověk - jezdit na Západ...

Ocenění knihy (1)

1993 - Cena Jiřího Ortena

Kniha Báječná léta pod psa v seznamech

v Právě čtených31x
v Přečtených5 818x