Mermaida - Oblíbené citáty

"Co by to bylo za lásku, odejít od někoho, když přijdou těžkosti? Opustit ho, když je na dně? Tak mi řekněte, jestli je to láska!" (Muž jménem Ove)

Fredrik Backman


A anděl plakal bez slz, zlomenými vzlyky. - Stmívání

Stephenie Meyer


„Čím to bylo, že po lásce lidí jsem toužila mnohem víc než po lásce svého vlastního druhu? Snad tím, že byla vrtošivá a vzácná? Duše nabízely lásku a pochopení všem. Netoužila jsem po něčem víc? Láska byla složitá, měla záhadná pravidla; někdo ji dostal zadarmo, jako Jamie, někdo si ji musel vysloužit trpělivostí a dřinou, jako Ian, nebo byla k uzoufání nedosažitelná, jako v Jaredově případě. Nebo je to všechno ještě jednodušší? Co když jde jen o to, že jako lidé umí vášnivě nenávidět, umějí stejně i bezvýhradně a ohnivě a z celého srdce milovat? Sama jsem nevěděla, proč tolik prahnu po lásce, zato teď, když jsem ji měla, mi bylo jasné, že stojí za všechnu tu dřinu a nebezpečí a utrpení, které jsem musela podstoupit. Láska byla všechno.“ (Hostitel - Poutnice)

Stephenie Meyer


Nemůžeme si poručit milovat. Stejně tak není v naší moci někoho přimět, aby nás miloval. Neexistuje na to žádný recept, jen láska sama. Jsme jí vydáni napospas. Nemůžeme vůbec nic dělat. (Levandulový pokoj)

Nina George


Kniha je lékař a zároveň i lék. Stanovuje diagnózu i terapii.

Nina George


V našich životech je tolik tajemství, která nikdy nepoznáme. (Manželovo tajemství)

Liane Moriarty


,, Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měly zůstat tajemstvím navěky. Můžete se zeptat Pandory.'' (Manželovo tajemství)

Liane Moriarty


Ohlížej se nazpět jen tehdy, přináší-li ti to potěšení. (Pýcha a předsudek)

Jane Austen


„Napolo zoufám, napolo doufám.“ (Anna Elliotová)

Jane Austen


Byla Lo, prostě Lo, každé ráno, kdy ve stoje a v jedné punčoše měřila metr padesát. Lolou byla v kalhotách. Dolly jí říkali ve škole. Jako Dolores se podepisovala. V mém objetí byla však vždycky Lolitou.

Vladimir Nabokov


NENÍ SPRAVEDLNOST. JSEM JEN JÁ. (Smrť)

Terry Pratchett


Není důležité kam utíkáš, ale odkud.

Terry Pratchett


Nezáleží na tom, jestli věříte v reinkarnaci. Důležité je, jestli reinkarnace věří ve vás. (Krysí Smrť)

Terry Pratchett


...jsou to hlubiny lidské duše, co nás znepokojuje.

Sylva Lauerová