Ve službách zla - třetí detektivka od R. Galbraitha

novinky

20.10.2015 / Dan
Ve službách zla - třetí detektivka od R. Galbraitha

Dnešní den se čtenáři ve Velké Británii dočkali nového detektivního románu od kritikou ceněného Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowling) s názvem Career of Evil. Nakladatelství Plus vydá třetí díl úspěšné bestsellerové série s názvem Ve službách zla na jaře 2016. Nakladatelství Plus českým čtenářům připravilo dvě krátké ochutnávky z knihy v překladu Ladislava Šenkyříka již dnes.

I třetí případ charismatického soukromého detektiva Cormorana Strika má ambice navázat na úspěch předchozích románů Volání Kukačky a Hedvábník, které se po celém světě i v České republice staly ihned po vydání bestsellery a nadchly čtenáře i literární kritiky.
V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebe...více


HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky...více

Komentáře (7)

Lamanai
27.12.2015

Dočetl jsem Career of Evil a musím tentokrát říct, že to bylo skvělé čtení. Napětí je budováno už od začátku, a také do samého konce. Sice jsem hlavní část zápletky poměrně snadno odhalil, ale i tak to bylo poutavé. Vztah mezi Cormoranem a Robin, ale také mezi Robin a Matthewem se v podpůrné dějové lince poměrně dobře zamotá, a to nikoli nějak mělce. Scény jsou popisovány velmi živě, střídání pohledu postav je dynamické a dává smysl. Předchozí tituly průměr, ale tuhle knížku doporučuji, až u nás vyjde!

Hani1088
21.12.2015

Přečetla jsem obě knihy, ale nijak nadšená jsem nebyla.Celé to bylo takové nudné, asi si rozmyslim pouštět se do další.

felia
17.11.2015

Přečetl jsem všechny tři knihy. Líbí se mi jejich pomalý spád i postavy. Je to zase něco jiného, než severské detektivky, ale příjemně se to čte i v angličtině. Rowlingová je mistryní spisovatelského řemesla

TaLu
03.11.2015

Její předešlé knihy jsem si přečetla jedním dechem. Co na tom, že to není dýchání typu "nemůžu popadnout dech" ....
Pro mne ta krása slova plynoucího volnějším tempem, vykreslené postavy a celková atmosféra byla prostě dechberoucí ...a nesouhlasím s tím, že není možno odhalit vraha, já podle jedné indicie ve druhém díle odhadla vraha hned, až jsem měla obavy, aby to nebylo na škodu, ale vše pak zapadalo do sebe a číst knihu z pohledu toho poznání bylo ještě lepší.

Lamanai
24.10.2015

Nový titul jsem dostal darem, už čeká na čtečce. Teď čtu Silkworm (Hedvábník). Jsem ve čtvrtině a teprve se to rozjíždí, což bych hned dokázal vytknout. JKR je hrozně ukecaná a nemá to takový spád, jako třeba některé severské detektivky. Za sebe mohu zatím říct že po přečtení 1,25 jejích detektivek mi nejvíc vadí, že v podstatě žádná vodítka k řešení čtenáři neposkytuje. Vypráví příběh, ale není to moc o tom, aby se čtenář snažil odhalit vraha. Spíš se necháváte vést, čtenářsky velice pasivně. Ale beru to jako odpočinkovku a docela slušný anglický text. Zlé to není, pro mě spíše průměr žánru (což s přihlédnutím k autorčině radikální změně literární "škatulky" není zase tak špatné).
**výše najdete aktualizaci komentáře po přečtení Career of Evil**

kní
23.10.2015

Já mám to štěstí, že se mi předešlé dva díly líbily. Takže se těším. A nemyslím si, že Rowlingová touží po tom, aby jí něco přineslo další slávu. Co by s ní dělala? ... :-)

pobijecmuch
23.10.2015

Předpokládám, že Ve službách zla bude stejně špatná detektivka jako její předešlé díly. Paní Rowlingová by se měla držet starého přísloví: "Ševče, drž se svého kopyta!" a svoji literární činnost věnovat raději nějakému novému kouzelníkovi. Příběhy s kapitánem Korkoránem, pardon Cormoranem ji další slávu už nepřinesou.