Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží.

novinky

PR článek, 12.03.2019
Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží.

Pokud jste značku FOBOS dosud nezaregistrovali, nemusíte věšet hlavu, protože při čtení následujících řádků můžete vše dohnat. Značka FOBOS je domovem fanoušků dobrodružné literatury, sci-fi, fantasy a hororu. Vybírá ty nejzajímavější tituly pro zkušené a nadšené čtenáře, kteří ví, co je dobré! Hrdina se probouzí ve světě po jaderné katastrofě? Pro nás denní chleba. Hordy zombie se valí na poslední výspu lidstva? Žádný problém. Výprava na opačný konec vesmíru? Tomu říkáme víkend!

Objevte všechny napínavé knihy vycházející ve stínu měsíce FOBOS. Nechte se nalákat třeba ochutnávkou novinek!

Výpadek systémů

Pokud se v některém literárním díle dosud objevili roboti, většinou se v nich brzy probudily lidské city a emoce. To ale není případ robokata z knihy Výpadek systémů, jelikož tomu jsou veškeré projevy lidskosti cizí.

Jeho úkolem bylo zabíjet a chránit. Tento android však vyzrál na lidskou snahu a hacknul svůj vlastní systém. Ačkoliv ho zbytek posádky, se kterou se vypravil na průzkum vesmíru, považuje za nejpodivnějšího člena týmu, uvědomují si jeho důležitost a snaží se s ním vycházet. Dobře vědí, že bezpečnostní složka je nepostradatelná, ačkoliv tato se chová naprosto jinak, než by očekávali.

Robokat se snaží chovat tak, aby nebylo zjevné, že s jeho systémem je něco jinak. Občas mu však ujede nejapná poznámka, které by běžný robot nebyl schopný. A co víc, on sám se sice s lidmi cítí nekomfortně, zato je pro něj ideální zábavou sledování telenovel a zábavních pořadů.

Výpadek systémů od oceňované Marthy Wells získal v zahraniční prestižní cenu Nebula a u čtenářů jde o jednu z nejoblíbenějších sci-fi sérií. Užíváte si Jatka č. 5? Baví vás dílo Jiřího Kulhánka? A Červený trpaslík je sázka na jistotu, když se chcete pobavit u televizní obrazovky? Pak není o čem. První díl série Z deníku robokata musí být váš.

Duch domu Ashburnů

Asociálního robota střídá velice sympatický kocour Wolfgang se svou paničkou Adrienne. Ta po své podivínské tetě Edith zdědila dům, který je děsivější, než se na první pohled zdálo.

Vítejte u skvělého hororového počteníčka, které nabízí přesně takovou porci duchařiny, jakou máte rádi. Možná budete mít zpočátku dojem, že jde o soubor klasických duchařských schémat – strašidelný domek, za nímž se rozprostírá tajuplný les ukrývající další znepokojivé věci. Mladá zvědavá dívka. A hrůzná minulost, která její rodinu a samotný dům obestírá.

Zatímco typický čtenář Výpadku systém bude pravděpodobně muž, který má v malíčku současnou sci-fi literaturu, miluje humorné seriály a filmy o superhrdinech, fanoušky knihy Duch domu Ashburnů tvoří především ženy, které mají pro strach uděláno a mnohem víc než sladké romány je baví tajemnem protkaná próza. Důvodem je především charismatická hlavní hrdinka Adrienne, která se zprvu tváří jako nezdolná žena, avšak postupem času v ní roste neklid. Není divu.

Užijte si novinky od značky FOBOS a pro další hity navštivte nasenakladatelstvi.cz.

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Výpadek systémů. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 20. 3. 2019 odpověď na následující otázku: Kolik titulů mají aktuálně Knihy Dobrovský skladem? Do předmětu uveďte Výpadek systémů – DK.

Výherci z minulého kola soutěže (o knihu Nyxia):
Martin B., Praha
Zuzana J., Karviná
Aleš N., PrahaVýpadek systémůVýpadek systémůMartha Wells

V budoucnosti, která je ovládána technologickými korporacemi, musí být všechny vesmírné mise podpořeny a placeny všemocnou Společností. Výzkumné týmy jsou doprovázeny bezpečnostními androidy, které ovládá Společnost. Nicméně, pokud je svět ...více


Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je je...více

Komentáře (32)

Lenka.Vílka
27.03.2019

Paj-Inka:
Jenže problém,.který mě štve. Někde píšou právě ten váš příklad z Dívky na kusy a někde napíšou, že je vydavatelství Omega.

Ale třeba Vendeta byla ve všech zdrojích původně uváděna jako edice Vendeta vydavatelství omega. Kde by na to prodejci přišli, kdyby neměli špatně informace. Odkud jinde než od vydavatelství...

Ano, je to vlastně to stejné. Jenom se žánrově rozdělila omega na malá vydavatelství, ale stále to je omega. Místo omega a edice. Mě osobně by to dávalo smysl větší. Původně jsem myslela, že je to schválně, že je to schválně, aby zmizelo slovo omega z radaru a tím se chovali jejich kiksy. Ale stále vychází knihy omega.

Navíc mě minule pán z omegy nasměroval, kde seženu ebooky omegy. Jenom na stránkách dobrovského.

Takže je.tady chobotnice s chapadly, která má svůj domeček, kde se schází s ostatními chobotnicemi. Což je dobrovský.

Ale je to všechno o informacích. Víz vydavatelství Cosmpolis, které je často uváděno jako Grada. Je to.Grada publishing. A jo, v knize se.čtenář dozví skutečnou pravdu. Ale když dá někdo informace (špatnou) na internet, posílá.se to.stále dál a chyba neustále kopíruje.

Divka na kusy a zdroje:
Nasenakladatelstvi.cz.
Značka: Edice Knihy Omega

Na stránkách dobrovského je uvedeno:
NAKLADATEL: Edice Knihy Omega

Na knižním klubu:
Nakladatel: OMEGA

Vkladateli, vyber si ;)

Paj-Inka
27.03.2019

Lenka.Vílka: Stačí otevřít knihu a podívat se do tiráže, kde je jasně napsané, kdo to vydal. Konkrétně v knize Dívka na kusy, kterou mám doma, stojí: vydal Dobrovský s.r.o. v edici Knihy Omega. Bohužel lidi většinou čtou jen to, co stojí na obálce, a databáze jsou plné značek a edic, co se tváří jako další nakladatelství. Hádám, že s novými značkami to bude podobné. Sice nový název, za který se schovávají, ale pořád stejná firma. Takže vlastně ano, je to jeden základ s jedním chapadlem, na kterém všechno visí :D

Lenka.Vílka
18.03.2019

Rassmussen: jste odvážný knižní tvor. A to podporuju. Ale pst a bacha na to, když píšete pravdu pod PR články Omegy. Mohl by si na vás došlápnout Adam Pycha. Ten je do své práce o Omega žhavej, že se naučil popírat realitu na nové úrovni.

DavidKeller
14.03.2019

Oboje mě láka..uvidime jak to dopadne :)

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha: ale už chápete, proč to vypadá jako jeden základ, který má jenom chapadlo, které se každé jmenuje jinak (nevěděla jsem, jaké jiné slovo použít, protože to chapadlo, nic ve zlém)...

Navíc, když ebooky od omegy tedy nakoc některé jsou, ale lze je koupit jenom u dobrovského. Hele, když dlouho vidím malý zelený mužíčky, prostě věřím, že existujou. ;)

AdamPycha
12.03.2019

Lenka: Samozřejmě víme, že tato nekonzistentnost existuje, ale je to z toho důvodu, že je mnoho různých databází, které často nemůžeme přesvědčit, aby se to napravilo :) Dodáme přesný přehled značek a jejich popis a nic se nezmění, tak napíšeme desetkrát a následně to třeba jde. Z naší strany jde informace dobře. Nicméně jsme věděli, že tento stav se bude dlouho rovnat... Proto máme nový web, aby se následně všechny správné informace koncentrovali tam.

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha:
Děkuji za info v obou bodech.

Update: ebooky Cizinky vložené do databáze. A teď k druhé věci, proč jsem dospěla k té rodince. Protože jsou všude různé informace. Jak třeba uvádí vydavatele naše knihovna. Lord John, druhý díl. A jak NK
https://most.tritius.cz/detail/979172?search=b49b68b2-3203-4b74-9031-b4fe2f11b6be&si=11

https://aleph.nkp.cz/F/TQNUJ4H444Y5BGM294T1DMG7NECPIHGK3MI7BVXT3DHMHKUICT-44215?func=find-b&find_code=WRD&x=30&y=1&request=Lord+John+a+Bratrstvo+čepele&filter_code_1=WTP&filter_request_1=&filter_code_2=WLN&adjacent=N

Protože je bordel ve vydavatelství/značka a ještě do toho edice. Všude jsou jiné informace. Stále jste překvapený, že jsem si myslela, že je pravda, co jsem předtím napsala?

Dobrý začátek by byl udělat pořádek v tomhle ;) ať je to všude jasně a zřetelně a všude se informace sjednotí. Protože stále se stává to, že sem někdo přidá knihu, která je omega a jako vydavatelství uvede dobrovský sro. To je potom realita v praxi. Jenom ať víte.

AdamPycha
12.03.2019

Lenka: Neprezentují a nikdy v minulosti neprezentovali :) BETA je úplně samostatné nakladatelství. Jsou to samostatná s.r.o., mají samostatné weby atd. S tím už opravdu nic nenaděláme.

Zde odkaz: https://www.knihydobrovsky.cz/cizinka-112805209

1