Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží.

novinky, PR článek, 12. března

Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží.

Pokud jste značku FOBOS dosud nezaregistrovali, nemusíte věšet hlavu, protože při čtení následujících řádků můžete vše dohnat. Značka FOBOS je domovem fanoušků dobrodružné literatury, sci-fi, fantasy a hororu. Vybírá ty nejzajímavější tituly pro zkušené a nadšené čtenáře, kteří ví, co je dobré! Hrdina se probouzí ve světě po jaderné katastrofě? Pro nás denní chleba. Hordy zombie se valí na poslední výspu lidstva? Žádný problém. Výprava na opačný konec vesmíru? Tomu říkáme víkend!

Objevte všechny napínavé knihy vycházející ve stínu měsíce FOBOS. Nechte se nalákat třeba ochutnávkou novinek!

Výpadek systémů

Pokud se v některém literárním díle dosud objevili roboti, většinou se v nich brzy probudily lidské city a emoce. To ale není případ robokata z knihy Výpadek systémů, jelikož tomu jsou veškeré projevy lidskosti cizí.

Jeho úkolem bylo zabíjet a chránit. Tento android však vyzrál na lidskou snahu a hacknul svůj vlastní systém. Ačkoliv ho zbytek posádky, se kterou se vypravil na průzkum vesmíru, považuje za nejpodivnějšího člena týmu, uvědomují si jeho důležitost a snaží se s ním vycházet. Dobře vědí, že bezpečnostní složka je nepostradatelná, ačkoliv tato se chová naprosto jinak, než by očekávali.

Robokat se snaží chovat tak, aby nebylo zjevné, že s jeho systémem je něco jinak. Občas mu však ujede nejapná poznámka, které by běžný robot nebyl schopný. A co víc, on sám se sice s lidmi cítí nekomfortně, zato je pro něj ideální zábavou sledování telenovel a zábavních pořadů.

Výpadek systémů od oceňované Marthy Wells získal v zahraniční prestižní cenu Nebula a u čtenářů jde o jednu z nejoblíbenějších sci-fi sérií. Užíváte si Jatka č. 5? Baví vás dílo Jiřího Kulhánka? A Červený trpaslík je sázka na jistotu, když se chcete pobavit u televizní obrazovky? Pak není o čem. První díl série Z deníku robokata musí být váš.

Duch domu Ashburnů

Asociálního robota střídá velice sympatický kocour Wolfgang se svou paničkou Adrienne. Ta po své podivínské tetě Edith zdědila dům, který je děsivější, než se na první pohled zdálo.

Vítejte u skvělého hororového počteníčka, které nabízí přesně takovou porci duchařiny, jakou máte rádi. Možná budete mít zpočátku dojem, že jde o soubor klasických duchařských schémat – strašidelný domek, za nímž se rozprostírá tajuplný les ukrývající další znepokojivé věci. Mladá zvědavá dívka. A hrůzná minulost, která její rodinu a samotný dům obestírá.

Zatímco typický čtenář Výpadku systém bude pravděpodobně muž, který má v malíčku současnou sci-fi literaturu, miluje humorné seriály a filmy o superhrdinech, fanoušky knihy Duch domu Ashburnů tvoří především ženy, které mají pro strach uděláno a mnohem víc než sladké romány je baví tajemnem protkaná próza. Důvodem je především charismatická hlavní hrdinka Adrienne, která se zprvu tváří jako nezdolná žena, avšak postupem času v ní roste neklid. Není divu.

Užijte si novinky od značky FOBOS a pro další hity navštivte nasenakladatelstvi.cz.

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Výpadek systémů. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 20. 3. 2019 odpověď na následující otázku: Kolik titulů mají aktuálně Knihy Dobrovský skladem? Do předmětu uveďte Výpadek systémů – DK.

Výherci z minulého kola soutěže (o knihu Nyxia):
Martin B., Praha
Zuzana J., Karviná
Aleš N., PrahaVýpadek systémůVýpadek systémůM. Wells

V budoucnosti, která je ovládána technologickými korporacemi, musí být všechny vesmírné mise podpořeny a placeny všemocnou Společností. Výzkumné týmy jsou doprovázeny bezpečnostními androidy, které ovládá Společnost. Nicméně, pokud je svět ...více


Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůD. Coates

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je je...více


Komentáře (30)

Lenka.Vílka
18. března

Rassmussen: jste odvážný knižní tvor. A to podporuju. Ale pst a bacha na to, když píšete pravdu pod PR články Omegy. Mohl by si na vás došlápnout Adam Pycha. Ten je do své práce o Omega žhavej, že se naučil popírat realitu na nové úrovni.

DavidKeller
14. března

Oboje mě láka..uvidime jak to dopadne :)

Lenka.Vílka
12. března

AdamPycha: ale už chápete, proč to vypadá jako jeden základ, který má jenom chapadlo, které se každé jmenuje jinak (nevěděla jsem, jaké jiné slovo použít, protože to chapadlo, nic ve zlém)...

Navíc, když ebooky od omegy tedy nakoc některé jsou, ale lze je koupit jenom u dobrovského. Hele, když dlouho vidím malý zelený mužíčky, prostě věřím, že existujou. ;)

AdamPycha
12. března

Lenka: Samozřejmě víme, že tato nekonzistentnost existuje, ale je to z toho důvodu, že je mnoho různých databází, které často nemůžeme přesvědčit, aby se to napravilo :) Dodáme přesný přehled značek a jejich popis a nic se nezmění, tak napíšeme desetkrát a následně to třeba jde. Z naší strany jde informace dobře. Nicméně jsme věděli, že tento stav se bude dlouho rovnat... Proto máme nový web, aby se následně všechny správné informace koncentrovali tam.

Lenka.Vílka
12. března

AdamPycha:
Děkuji za info v obou bodech.

Update: ebooky Cizinky vložené do databáze. A teď k druhé věci, proč jsem dospěla k té rodince. Protože jsou všude různé informace. Jak třeba uvádí vydavatele naše knihovna. Lord John, druhý díl. A jak NK
https://most.tritius.cz/detail/979172?search=b49b68b2-3203-4b74-9031-b4fe2f11b6be&si=11

https://aleph.nkp.cz/F/TQNUJ4H444Y5BGM294T1DMG7NECPIHGK3MI7BVXT3DHMHKUICT-44215?func=find-b&find_code=WRD&x=30&y=1&request=Lord+John+a+Bratrstvo+čepele&filter_code_1=WTP&filter_request_1=&filter_code_2=WLN&adjacent=N

Protože je bordel ve vydavatelství/značka a ještě do toho edice. Všude jsou jiné informace. Stále jste překvapený, že jsem si myslela, že je pravda, co jsem předtím napsala?

Dobrý začátek by byl udělat pořádek v tomhle ;) ať je to všude jasně a zřetelně a všude se informace sjednotí. Protože stále se stává to, že sem někdo přidá knihu, která je omega a jako vydavatelství uvede dobrovský sro. To je potom realita v praxi. Jenom ať víte.

AdamPycha
12. března

Lenka: Neprezentují a nikdy v minulosti neprezentovali :) BETA je úplně samostatné nakladatelství. Jsou to samostatná s.r.o., mají samostatné weby atd. S tím už opravdu nic nenaděláme.

Zde odkaz: https://www.knihydobrovsky.cz/cizinka-112805209

Lenka.Vílka
12. března

AdamPycha: a potom nemáme mít špatné informace jako čtenáři. Protože na ven se celá tahle grupa beta-dobrovský, edice knihy omega, omega a nové fragmenty omegy prezentují jako jedna velká šťastná rodinka....

Bohužel jsem v prodeji Cizinku nenašla. Je jenom na vašich stránkách? Tuhle informaci bych ráda poslala dál. Třeba možnosti přidat ebooky sem na databázi. Ale nemám odkud čerpat info. Třeba isbn jednotlivých formátů ebooku....

AdamPycha
12. března

Lenka: Zde bude asi i problém v tom, že Beta je úplně jiná společnost, tedy jiné nakladatelství :) To musíte směřovat dotazy jinam. Z naší produkce postupně přidáváme. Cizinka už také má pár dílů v elektronické podobě.

Lenka.Vílka
12. března

AdamPycha: jde o to, že jsem nepochopila, proč něco ebooky má a něco ne. Všimla jsem si, že třeba King teď nově má nové knihy jako ebooky. Ale třeba i některé díly Temné věže, ale stále se to víc týká znovu vydaných titulů.
Já ebooky nečtu. Ale čtu komentáře zde v diskusi. Proč nemůžu sehnat ebook? To je škoda, že je omega nemá! Za Cizinku ve čtečce by vám ruce urhali, protože pod tíhou knihy padají ruce čtenáři.

AdamPycha
12. března

Lenka: Vím, že víte, jak to chodí. I nejlepší nakladatel může udělat u nějakého titulu chybu či chyby. To se prostě děje. Nicméně přejděme tedy k těm ebookům. Jsem tu pro Vás! Rád odpovím.

Nakladatelství se na ebooky jednoduše nezaměřovalo, protože pro nás jsou stále prioritní tištěné knihy. Neviděli jsme potřebu ebooky dělat. Tak prosté to bylo. S narůstajícím zájmem o naší produkci byl ovšem tak velký počet dotazů, že jsme se rozhodli ebooky tak dělat. Prvních několik várek je v prodeji na našem e-shopu a domlouvá se širší distribuce. Šest měsíců je pravdivých. Je to velmi často z důvodu smluv s majitelem práv. To neplatí u všech titulů, ale zatím to máme jako celoplošné pravidlo. Neříkám, že se to nemůže změnit. Možná i časem změní, ale prodej ebooků je pro nás stále docela nová věc.

Lenka.Vílka
12. března

AdamPycha: a to je ono! Já si vaše knihy nebudu kupovat a doufat, že už je to cajk. Protože kdyby nebylo, budou to vyhozené peníze. Raději si to půjčim v knihovně, abych se buď proklínala, že se s tím zbytečné tahám domů, nebo knihu ocenila. Ale nemůžete do nás prat, že je všechno cajk, dokud se o tom nepřesvědčíme samy. Na to je třeba čas. Ne jenom slovo pána z vydavatelství.

Jinak, zatím tady nepadla odpověď ohledně ebooku, když jste si chtěl popovídat i o něčem jiném, jak jste psal hned na začátku...
-Proč omega doposud ebooky nevydávala a beta ano?
-Proč se budou nově vydávat, ale až půl roku po papírové knize?

AdamPycha
12. března

tsal: Za titul, který vyšel 6.2.2017. To už je dost času na změny. No a zmiňovaná kauza se netýká naší nové redakce, což už jsem nicméně snad přiblížil dost. Popisujete tedy stav, který již není ani zdaleka realitou. Ale nepopírám, že máte v mnohém pravdu. To jsem nerozporoval. Nicméně by mě zajímalo, kde jsem lhal. Můžete mi to přiblížit? PS. hodnocení si fakt neplatíme :)

Lenka: Nikdo Vás za uši netahá. To by bylo nevhodné. Jen je potřeba si připustit fakt, že nikoliv vše co se domníváte, musí být nutně pravda. Důvěru se snažíme budovat skrze skvělé tituly. Dva výše uvedené takové jsou, proto jsem se ozval.

antonin0999
12. března

Výpadek systémů moc doporučuji, je to výborná kniha. Škarohlídům navzdory.

Lenka.Vílka
12. března

Tsal: děkuji za vaše slova. Snad to padne na úrodnou půdu. Protože když si přivedete psa z útulku, nezačne vám věřit hned ten den jenom proto, že má nový domov. Důvěra se musí budovat postupně. A na to nebyl ještě čas ani prostor. Kromě pána, který nás vytahá za uši, když tyto špatné roky nazveme pravým jménem :(

Žádné předsudky, klidně se koukněte, kdy jsem naposled četla knihu od omegy. Celkem nedávno. Uber blbost, ale to stranou. Takže mě tady nezaměňujte s někým, kdo je předpojatý a dnes dostal náladu na pomlouvání.

Ale jak jsem psala budování důvěry je běh na dlouhou trať. Viz dáme něco do edičáku něco s tím, že vyjde, a potom to dva roky posouváme. Tak to tam, sakra, dejte, až budete mít jasno! Jinak to vypadá směšně. Jiným vydavatelstvím se to děje jenom s pár tituly. Tady s každým druhým :(

tsal
12. března

AdamPycha: Ještě loni (stejně jako předloni a předpředloni) jste dostali Skřipec a v roce 2017 se řešila kauza vaší představy korektorské práce, nesmyslných nároků na (bez)chybovost překladatelů a zaměření na mladé překladatele bez jakékoliv praxe (což je v kombinaci s nulovou kontrolou výstupu sebevražedná kombinace). Minimálně rok 2017 je tedy ještě reputačně naprosto zabitý. A z roku 2018 "pár let" opravdu neuděláte, i kdyby se kvalita práce zvedla o 100 %.
Je potřeba přestat mazat med kolem monitoru a zkusit to jinak. Bez lektorování a s popelem na hlavě vám čtenáři se špatnými zkušenostmi spíše dají xtou šanci, než když jim budete vykládat, jak se vlastně strašně pletou, a lhát ;)
Hezký den a ať se daří. Pokud se z vašeho nakladatelství opravdu stane kvalitní záležitost, jen dobře.

Lenka.Vílka
12. března

AdamPycha: uf ulevilo se mi, že to z vaší strany není žádný nátlak, abych den ze dne začala vašemu vydavatelství věřit. Ha ha ha. Jak reagovala Tsal, za to se podepisuju. Ona holt umí lépe psát, jak jsem si několikrát už mohla ověřit. Díky, Tsal. Takže si to kázání strčte třeba do nějaké knihy. Nejlépe do nějaké bez chyb a překlepů a nechte mě svému mizernému osudu. Kdo mě už tady zná, ví, že neumím uplatňovat pasivně agresivní přístup, který vy ovládáte na jedničku. Takže asi umřu obklopená haldou komentářů, které nikoho nezajímají a ještě větší haldou knih, které jsou kvalitní. Ale bude mi krásně :)

AdamPycha
12. března

Tsal: Pár jet už to je, ale to nevadí. Je tedy potřeba začít číst. Mějte se krásně.

Lenka.Vílka: Založil jsem nový profil, abych bylo hned poznat mé jméno. Docela pochopitelné, ale musí být snaha pochopit. Klidně mě nazývejte supem. Pouze jsem upozornil na nepříliš pravdivé či zavádějící informace. Jsem navíc otevřen jakékoliv diskuzi a i osobní. Pokud je to pro Vás přístup, který se Vám nelíbí a raději budete trávit dlouhé odpoledne vypisováním komentářů, tak je to Váš úděl a žijte v něm blaze :)

tsal
12. března

AdamPycha: Dlouholetou mizérii nepřekonáte ze dne na den pár změnami, přelabelováním, zapřísaháním se nebo marketingovým proslovem a odkazem na recenze, které mohou být dost dobře zaplacené. Dlouholetou mizérii překonáte jen dlouholetým zlepšením. To je ten kříž s pochroumanou pověstí. Nejde změnit jen tak. Až mi rukama projde několik vašich knih, s nimiž budu spokojená, a až se několik let za sebou neobjeví žádná závažnější kritika, pak teprve budu uvažovat o změně názoru. Do té doby se o vás budu zmiňovat v rámci nabytých zkušeností a ty jsou bohužel mizerné.

Lenka.Vílka
12. března

Ha, odepsal mi automat. Co to je za pindy, že to neprošlo korekturou? Stačí, když omega (nebo "omega") řekne svému člověku, který pro ně pracuje, ať sem vkládá knihy, které chystají vydat. Což o to, na tom nic špatného není. Ale to jí nemůže dát to vydavatelství všechny informace? Aby to potom nemuseli doplňoval zdejší uživatelé, protože je snadné si to na internetu dohledat? Takže se mě ještě jednou zeptejte, proč mi vadí omega. Možná konečně pochopíte, proč tomu subjektu nemoho objektivně věřit. Navíc, když si další sup z jejich skvadry založí profil jenom proto, aby usměrnil názor někoho, kdo má s jejich vydavatelstvím špatné zkušenosti. Blahopřeji, je vidět, že některé věci se vůbec nezměnili. To na důvěryhodnosti nepřidává.

Nech minulost jít. Foukni do dlaně a tvé chmury zmizí. Jasně...

AdamPycha
12. března

Zdravím Vás tsal a Lenko. Bohužel mi to nedá a musím se vyjádřit k nesmyslným a doslova lživým komentářům, které zde píšete. Nejdříve musím pro formu podotknout, že jsem marketingovým ředitelem v rámci Knihy Dobrovský a Našeho nakladatelství. Věřím, že Vaše komentáře pramení primárně z neinformovanosti a nikoliv snahy poškodit skvělou práci desítek nadšených lidí.

Od počátku jsem stál u budování nových značek, jejich přípravy a vydání prvních publikací. Vidím tedy ty tisíce hodin práce, které věnoval celý tým projektu Našeho nakladatelství. Vytvořili jsme úplně nové redakční týmy, které za těmito značkami stojí a věnovali se primárně kvalitě výsledných knižních produktů. Sypeme si popel na hlavu a přiznáváme, že kvalita některých našich titulů v minulosti nebyla přijatelná. To jsme věděli a místo zbytečných řečí jsme se pustili do práce. Od počátku roku 2018 jsme dělali obrovské množství procesních změn, které měli docílit zvýšení kvality celkové produkce.

Máme vydány a připraveny k vydání TOP AAA tituly, které si zaslouží nejlepší péči. Proto jsme začali oslovovat nejlepší korektory, překladatele a máme interně tým skvělých nadšenců do kvalitní literatury. Nové značky jsou logickým vyústěním. To nejlepší jsme chtěli dát do specializovaných značek, aby se zlepšila přehlednost v rámci obrovského množství titulů, které vydáváme. Velmi rád bych viděl jakýkoliv negativní ohlas na publikace, které máme pod novými značkami. Tituly se setkávají naopak s velkým ohlasem i u odborné komunity. Jo a k tomu matení zákazníka - www.nasenakladatelstvi.cz. Stačí minutu hledat.

Provedli jsme samozřejmě i změny v rámci knih pod Edice Knihy Omega. Zde děláme maximum, aby byl výsledný text v co nejlepší kvalitě a i zde vidíme výrazný posun kupředu. Stačí se podívat na samotné tituly. Neříkám, že v rámci naší produkce občas neuděláme chybu, ale jedná se již pouze o dílčí případy. Každý, kdo sleduje vývoj Našeho nakladatelství to musí vidět, pokud to sám chce vidět.

O naší produkci otevřeně mluvím na mnoha setkáních. Mluvím o procesu výběru titulů, jejich přípravy i propagace. Pokud bych nebyl přesvědčen, že propagujeme dobrý výsledný produkt, do této diskuze bych se nepouštěl.

Závěrem je tedy potřeba říci, že na knižní trhu vznikl nový TOP hráč. Říkejme mu třeba Naše nakladatelství nebo Dobrovský nebo jakkoliv jinak. Je to TOP hráč, protože je tvořen týmem lidí, kteří svou prací žijí, milují literaturu a kvalitní literaturu. Určitě v budoucnu ještě uděláme chyby, chyby z minulosti přiznáváme, ale o aktuální situaci můžeme pouze říci, že vydáváme FAKT SUPER KNÍŽKY a nechť čtenář rozhodně.

Pokud se uvidíme na Skřipci, tak si cenu samozřejmě přijdu převzít a výše uvedené zopakuji. Případně mi můžete napsat či zavolat. S kýmkoliv se rád potkám. Nebudu zde diskutovat o věcech z minulosti. Není čas, ztrácet čas.

Adam - hrdý člen týmu Naše nakladatelství
adam.pycha@knihydobrovsky.cz
601 132 687

PS. tento text vnímejte jako recenzní výtisk. Neprošel korekturou :)

Lenka.Vílka
12. března

Tsal: občas mě to chytne a vkládám ebooky ve větším množství. Jinak bych si absence omega ebooku taky nevšimla.
Když si kliknete na fobos u knihy, je tam malé info. Což moc vydavatelství tady na databazi nemá. To je z důvodu, že ohledně tohohle byl docela zmatek. Omega se dlouho tvářila, že to budou její edice. Takže ve vkládanych knihách byl bordel. Celá databáze čekala, až se omega zatřese a vypadne z ní něco kloudného. Ale furt je to omega...

tsal
12. března

Lenka.Vílka: Ok, v tom případě beru zpátky. Omegu moc nesleduji, jen tak bokem, abych věděla, odkud na mě může zaútočit. Třeba to jejich přelabelování na osm podsubjektů (na nichž nejspíš nepůjde na první pohled vůbec poznat, že mají něco společného s Omegou/Dobrovským) mi úplně uteklo. Obě výše uvedené knihy mám vyhlédnuté a doteď jsem netušila, kdo za nimi skutečně stojí. Asi s tou kvalitou zas tak nahoru nešli, když mají stále větší tendenci mást zákazníka.
(To se ostatně přesvědčíme v květnu na dalším Skřipci.)

Lukasitch
12. března

Nicméně Palmknihy se teď nově dohodly s Omegou na prodeji eknih.

Lenka.Vílka
12. března

Tsal: to je trochu jinak. Omega s tímhle vždycky dělala caviky. Na to jak je to velké vydavatelství, nikdy nevydávalo eknihy. Vždy se mi zdálo divný, že knihy z omegy jako ebooky nevycházejí, ale z beta-dobrovsky ano. Proč? Peníze na to mají. Tam bude něco jiného. Jako kdyby knihám omegy nevěřili. A mají dost důvodů, proč tomu nevěřit.
Včera jsem se trochu ohledně tohoto tématu rozvášnila. Viz tenhle článek.

https://www.databazeknih.cz/novinky/nase-nakladatelstvi-se-predstavuje-927

Na mě to působí jako ten vtip. Kdy si manžel pronajme křižovatku, aby na ní jako policista sám vybíral pokuty. A jeho žena si následně otevře krematorium, aby měli pojištěné, že když nebudou peníze z pokut, tak alespoň z něčeho...

Lukasitch
12. března

Tak aspoň něco. Já jsem tedy spokojen, jde-li o zaručené info. Šest měsíců je dost, ale aspoň vím, že za šest měsíců budu mít co číst.

tsal
12. března

Lenka.Vílka: Ono je otázkou, co je ve smlouvě s majiteli práv. Pokud je tam zadáno, že e-kniha nesmí vyjít dřív jak půl roku po vydání papírové varianty, tak za to český vydavatel fakt nemůže. Přijde mi, že pokud jde o práva v kombinaci s e-knihami, je to na palici víc než obvykle a nastavuje se pro čtenáře více nepochopitelných mantinelů.
A pokud jde o reklamu, všichni víme, že Omega/Dobrovský/etc. ji potřebují jako sůl a proto do ní nejspíš investují více než ostatní. Nevidím důvod, proč by ji DK měla ignorovat a tím se připravovat o finance. Kdo chce vědět, jakou kvalitu to nakladatelství produkuje, ten to zjistí snadno a za pár vteřin, ať už se maskují pod kolik chtějí značek a alternativních názvů.

Lenka.Vílka
12. března

No, na to, že klasické vydavatelství vydává občas ebooky kolikrát dřív než papírové, je to vážně vtipná informace. Šest měsíců? To už se kniha dostane i dřív do naší knihovny :D

ufnukana.ursula
12. března

Lukasitch – dle informací nakladatelství by měly být e-knihy k dispozici cca 6 měsíců po vydání

Lukasitch
12. března

Pod značkou Fobos vycházejí zajímavé kousky. Všechny mají ale jednu zásadní vadu. Nevycházejí jako eknihy =/ Což bude co nejdříve napraveno a dohnáno, doufám.

Lenka.Vílka
12. března

Proč je tady reklama na Omegu ve větším měřítku než jiné vydavatelství? Vyhrává kvantita nad kvalitou? A nad tím, kdo dá víc, aby tady byl? A ještě do toho dobrovský? Zajímavé. Zajímavé.