Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží.

novinky

PR článek,
Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží.

Pokud jste značku FOBOS dosud nezaregistrovali, nemusíte věšet hlavu, protože při čtení následujících řádků můžete vše dohnat. Značka FOBOS je domovem fanoušků dobrodružné literatury, sci-fi, fantasy a hororu. Vybírá ty nejzajímavější tituly pro zkušené a nadšené čtenáře, kteří ví, co je dobré! Hrdina se probouzí ve světě po jaderné katastrofě? Pro nás denní chleba. Hordy zombie se valí na poslední výspu lidstva? Žádný problém. Výprava na opačný konec vesmíru? Tomu říkáme víkend!

Objevte všechny napínavé knihy vycházející ve stínu měsíce FOBOS. Nechte se nalákat třeba ochutnávkou novinek!

Výpadek systémů

Pokud se v některém literárním díle dosud objevili roboti, většinou se v nich brzy probudily lidské city a emoce. To ale není případ robokata z knihy Výpadek systémů, jelikož tomu jsou veškeré projevy lidskosti cizí.

Jeho úkolem bylo zabíjet a chránit. Tento android však vyzrál na lidskou snahu a hacknul svůj vlastní systém. Ačkoliv ho zbytek posádky, se kterou se vypravil na průzkum vesmíru, považuje za nejpodivnějšího člena týmu, uvědomují si jeho důležitost a snaží se s ním vycházet. Dobře vědí, že bezpečnostní složka je nepostradatelná, ačkoliv tato se chová naprosto jinak, než by očekávali.

Robokat se snaží chovat tak, aby nebylo zjevné, že s jeho systémem je něco jinak. Občas mu však ujede nejapná poznámka, které by běžný robot nebyl schopný. A co víc, on sám se sice s lidmi cítí nekomfortně, zato je pro něj ideální zábavou sledování telenovel a zábavních pořadů.

Výpadek systémů od oceňované Marthy Wells získal v zahraniční prestižní cenu Nebula a u čtenářů jde o jednu z nejoblíbenějších sci-fi sérií. Užíváte si Jatka č. 5? Baví vás dílo Jiřího Kulhánka? A Červený trpaslík je sázka na jistotu, když se chcete pobavit u televizní obrazovky? Pak není o čem. První díl série Z deníku robokata musí být váš.

Duch domu Ashburnů

Asociálního robota střídá velice sympatický kocour Wolfgang se svou paničkou Adrienne. Ta po své podivínské tetě Edith zdědila dům, který je děsivější, než se na první pohled zdálo.

Vítejte u skvělého hororového počteníčka, které nabízí přesně takovou porci duchařiny, jakou máte rádi. Možná budete mít zpočátku dojem, že jde o soubor klasických duchařských schémat – strašidelný domek, za nímž se rozprostírá tajuplný les ukrývající další znepokojivé věci. Mladá zvědavá dívka. A hrůzná minulost, která její rodinu a samotný dům obestírá.

Zatímco typický čtenář Výpadku systém bude pravděpodobně muž, který má v malíčku současnou sci-fi literaturu, miluje humorné seriály a filmy o superhrdinech, fanoušky knihy Duch domu Ashburnů tvoří především ženy, které mají pro strach uděláno a mnohem víc než sladké romány je baví tajemnem protkaná próza. Důvodem je především charismatická hlavní hrdinka Adrienne, která se zprvu tváří jako nezdolná žena, avšak postupem času v ní roste neklid. Není divu.

Užijte si novinky od značky FOBOS a pro další hity navštivte nasenakladatelstvi.cz.

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Výpadek systémů. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 20. 3. 2019 odpověď na následující otázku: Kolik titulů mají aktuálně Knihy Dobrovský skladem? Do předmětu uveďte Výpadek systémů – DK.

Výherci z minulého kola soutěže (o knihu Nyxia):
Martin B., Praha
Zuzana J., Karviná
Aleš N., Praha


Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

V budoucnosti, která je ovládána technologickými korporacemi, musí být všechny vesmírné mise podpořeny a placeny všemocnou Společností. Výzkumné týmy jsou doprovázeny bezpečnostními androidy, které ovládá Společnost. Nicméně, poku... více


Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co... více

Přejít na komentáře (32)