Komentáře: Sci-fi, fantasy a horory, to je oč tu běží. (32)

Přidat komentář

Lenka.Vílka
27.03.2019

Paj-Inka:
Jenže problém,.který mě štve. Někde píšou právě ten váš příklad z Dívky na kusy a někde napíšou, že je vydavatelství Omega.

Ale třeba Vendeta byla ve všech zdrojích původně uváděna jako edice Vendeta vydavatelství omega. Kde by na to prodejci přišli, kdyby neměli špatně informace. Odkud jinde než od vydavatelství...

Ano, je to vlastně to stejné. Jenom se žánrově rozdělila omega na malá vydavatelství, ale stále to je omega. Místo omega a edice. Mě osobně by to dávalo smysl větší. Původně jsem myslela, že je to schválně, že je to schválně, aby zmizelo slovo omega z radaru a tím se chovali jejich kiksy. Ale stále vychází knihy omega.

Navíc mě minule pán z omegy nasměroval, kde seženu ebooky omegy. Jenom na stránkách dobrovského.

Takže je.tady chobotnice s chapadly, která má svůj domeček, kde se schází s ostatními chobotnicemi. Což je dobrovský.

Ale je to všechno o informacích. Víz vydavatelství Cosmpolis, které je často uváděno jako Grada. Je to.Grada publishing. A jo, v knize se.čtenář dozví skutečnou pravdu. Ale když dá někdo informace (špatnou) na internet, posílá.se to.stále dál a chyba neustále kopíruje.

Divka na kusy a zdroje:
Nasenakladatelstvi.cz.
Značka: Edice Knihy Omega

Na stránkách dobrovského je uvedeno:
NAKLADATEL: Edice Knihy Omega

Na knižním klubu:
Nakladatel: OMEGA

Vkladateli, vyber si ;)

Paj-Inka
27.03.2019

Lenka.Vílka: Stačí otevřít knihu a podívat se do tiráže, kde je jasně napsané, kdo to vydal. Konkrétně v knize Dívka na kusy, kterou mám doma, stojí: vydal Dobrovský s.r.o. v edici Knihy Omega. Bohužel lidi většinou čtou jen to, co stojí na obálce, a databáze jsou plné značek a edic, co se tváří jako další nakladatelství. Hádám, že s novými značkami to bude podobné. Sice nový název, za který se schovávají, ale pořád stejná firma. Takže vlastně ano, je to jeden základ s jedním chapadlem, na kterém všechno visí :D


Lenka.Vílka
18.03.2019

Rassmussen: jste odvážný knižní tvor. A to podporuju. Ale pst a bacha na to, když píšete pravdu pod PR články Omegy. Mohl by si na vás došlápnout Adam Pycha. Ten je do své práce o Omega žhavej, že se naučil popírat realitu na nové úrovni.

DavidKeller
14.03.2019

Oboje mě láka..uvidime jak to dopadne :)

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha: ale už chápete, proč to vypadá jako jeden základ, který má jenom chapadlo, které se každé jmenuje jinak (nevěděla jsem, jaké jiné slovo použít, protože to chapadlo, nic ve zlém)...

Navíc, když ebooky od omegy tedy nakoc některé jsou, ale lze je koupit jenom u dobrovského. Hele, když dlouho vidím malý zelený mužíčky, prostě věřím, že existujou. ;)

AdamPycha
12.03.2019

Lenka: Samozřejmě víme, že tato nekonzistentnost existuje, ale je to z toho důvodu, že je mnoho různých databází, které často nemůžeme přesvědčit, aby se to napravilo :) Dodáme přesný přehled značek a jejich popis a nic se nezmění, tak napíšeme desetkrát a následně to třeba jde. Z naší strany jde informace dobře. Nicméně jsme věděli, že tento stav se bude dlouho rovnat... Proto máme nový web, aby se následně všechny správné informace koncentrovali tam.

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha:
Děkuji za info v obou bodech.

Update: ebooky Cizinky vložené do databáze. A teď k druhé věci, proč jsem dospěla k té rodince. Protože jsou všude různé informace. Jak třeba uvádí vydavatele naše knihovna. Lord John, druhý díl. A jak NK
https://most.tritius.cz/detail/979172?search=b49b68b2-3203-4b74-9031-b4fe2f11b6be&si=11

https://aleph.nkp.cz/F/TQNUJ4H444Y5BGM294T1DMG7NECPIHGK3MI7BVXT3DHMHKUICT-44215?func=find-b&find_code=WRD&x=30&y=1&request=Lord+John+a+Bratrstvo+čepele&filter_code_1=WTP&filter_request_1=&filter_code_2=WLN&adjacent=N

Protože je bordel ve vydavatelství/značka a ještě do toho edice. Všude jsou jiné informace. Stále jste překvapený, že jsem si myslela, že je pravda, co jsem předtím napsala?

Dobrý začátek by byl udělat pořádek v tomhle ;) ať je to všude jasně a zřetelně a všude se informace sjednotí. Protože stále se stává to, že sem někdo přidá knihu, která je omega a jako vydavatelství uvede dobrovský sro. To je potom realita v praxi. Jenom ať víte.

AdamPycha
12.03.2019

Lenka: Neprezentují a nikdy v minulosti neprezentovali :) BETA je úplně samostatné nakladatelství. Jsou to samostatná s.r.o., mají samostatné weby atd. S tím už opravdu nic nenaděláme.

Zde odkaz: https://www.knihydobrovsky.cz/cizinka-112805209

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha: a potom nemáme mít špatné informace jako čtenáři. Protože na ven se celá tahle grupa beta-dobrovský, edice knihy omega, omega a nové fragmenty omegy prezentují jako jedna velká šťastná rodinka....

Bohužel jsem v prodeji Cizinku nenašla. Je jenom na vašich stránkách? Tuhle informaci bych ráda poslala dál. Třeba možnosti přidat ebooky sem na databázi. Ale nemám odkud čerpat info. Třeba isbn jednotlivých formátů ebooku....

AdamPycha
12.03.2019

Lenka: Zde bude asi i problém v tom, že Beta je úplně jiná společnost, tedy jiné nakladatelství :) To musíte směřovat dotazy jinam. Z naší produkce postupně přidáváme. Cizinka už také má pár dílů v elektronické podobě.

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha: jde o to, že jsem nepochopila, proč něco ebooky má a něco ne. Všimla jsem si, že třeba King teď nově má nové knihy jako ebooky. Ale třeba i některé díly Temné věže, ale stále se to víc týká znovu vydaných titulů.
Já ebooky nečtu. Ale čtu komentáře zde v diskusi. Proč nemůžu sehnat ebook? To je škoda, že je omega nemá! Za Cizinku ve čtečce by vám ruce urhali, protože pod tíhou knihy padají ruce čtenáři.

AdamPycha
12.03.2019

Lenka: Vím, že víte, jak to chodí. I nejlepší nakladatel může udělat u nějakého titulu chybu či chyby. To se prostě děje. Nicméně přejděme tedy k těm ebookům. Jsem tu pro Vás! Rád odpovím.

Nakladatelství se na ebooky jednoduše nezaměřovalo, protože pro nás jsou stále prioritní tištěné knihy. Neviděli jsme potřebu ebooky dělat. Tak prosté to bylo. S narůstajícím zájmem o naší produkci byl ovšem tak velký počet dotazů, že jsme se rozhodli ebooky tak dělat. Prvních několik várek je v prodeji na našem e-shopu a domlouvá se širší distribuce. Šest měsíců je pravdivých. Je to velmi často z důvodu smluv s majitelem práv. To neplatí u všech titulů, ale zatím to máme jako celoplošné pravidlo. Neříkám, že se to nemůže změnit. Možná i časem změní, ale prodej ebooků je pro nás stále docela nová věc.

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha: a to je ono! Já si vaše knihy nebudu kupovat a doufat, že už je to cajk. Protože kdyby nebylo, budou to vyhozené peníze. Raději si to půjčim v knihovně, abych se buď proklínala, že se s tím zbytečné tahám domů, nebo knihu ocenila. Ale nemůžete do nás prat, že je všechno cajk, dokud se o tom nepřesvědčíme samy. Na to je třeba čas. Ne jenom slovo pána z vydavatelství.

Jinak, zatím tady nepadla odpověď ohledně ebooku, když jste si chtěl popovídat i o něčem jiném, jak jste psal hned na začátku...
-Proč omega doposud ebooky nevydávala a beta ano?
-Proč se budou nově vydávat, ale až půl roku po papírové knize?

AdamPycha
12.03.2019

tsal: Za titul, který vyšel 6.2.2017. To už je dost času na změny. No a zmiňovaná kauza se netýká naší nové redakce, což už jsem nicméně snad přiblížil dost. Popisujete tedy stav, který již není ani zdaleka realitou. Ale nepopírám, že máte v mnohém pravdu. To jsem nerozporoval. Nicméně by mě zajímalo, kde jsem lhal. Můžete mi to přiblížit? PS. hodnocení si fakt neplatíme :)

Lenka: Nikdo Vás za uši netahá. To by bylo nevhodné. Jen je potřeba si připustit fakt, že nikoliv vše co se domníváte, musí být nutně pravda. Důvěru se snažíme budovat skrze skvělé tituly. Dva výše uvedené takové jsou, proto jsem se ozval.

antonin0999
12.03.2019

Výpadek systémů moc doporučuji, je to výborná kniha. Škarohlídům navzdory.

Lenka.Vílka
12.03.2019

Tsal: děkuji za vaše slova. Snad to padne na úrodnou půdu. Protože když si přivedete psa z útulku, nezačne vám věřit hned ten den jenom proto, že má nový domov. Důvěra se musí budovat postupně. A na to nebyl ještě čas ani prostor. Kromě pána, který nás vytahá za uši, když tyto špatné roky nazveme pravým jménem :(

Žádné předsudky, klidně se koukněte, kdy jsem naposled četla knihu od omegy. Celkem nedávno. Uber blbost, ale to stranou. Takže mě tady nezaměňujte s někým, kdo je předpojatý a dnes dostal náladu na pomlouvání.

Ale jak jsem psala budování důvěry je běh na dlouhou trať. Viz dáme něco do edičáku něco s tím, že vyjde, a potom to dva roky posouváme. Tak to tam, sakra, dejte, až budete mít jasno! Jinak to vypadá směšně. Jiným vydavatelstvím se to děje jenom s pár tituly. Tady s každým druhým :(

tsal
12.03.2019

AdamPycha: Ještě loni (stejně jako předloni a předpředloni) jste dostali Skřipec a v roce 2017 se řešila kauza vaší představy korektorské práce, nesmyslných nároků na (bez)chybovost překladatelů a zaměření na mladé překladatele bez jakékoliv praxe (což je v kombinaci s nulovou kontrolou výstupu sebevražedná kombinace). Minimálně rok 2017 je tedy ještě reputačně naprosto zabitý. A z roku 2018 "pár let" opravdu neuděláte, i kdyby se kvalita práce zvedla o 100 %.
Je potřeba přestat mazat med kolem monitoru a zkusit to jinak. Bez lektorování a s popelem na hlavě vám čtenáři se špatnými zkušenostmi spíše dají xtou šanci, než když jim budete vykládat, jak se vlastně strašně pletou, a lhát ;)
Hezký den a ať se daří. Pokud se z vašeho nakladatelství opravdu stane kvalitní záležitost, jen dobře.

Lenka.Vílka
12.03.2019

AdamPycha: uf ulevilo se mi, že to z vaší strany není žádný nátlak, abych den ze dne začala vašemu vydavatelství věřit. Ha ha ha. Jak reagovala Tsal, za to se podepisuju. Ona holt umí lépe psát, jak jsem si několikrát už mohla ověřit. Díky, Tsal. Takže si to kázání strčte třeba do nějaké knihy. Nejlépe do nějaké bez chyb a překlepů a nechte mě svému mizernému osudu. Kdo mě už tady zná, ví, že neumím uplatňovat pasivně agresivní přístup, který vy ovládáte na jedničku. Takže asi umřu obklopená haldou komentářů, které nikoho nezajímají a ještě větší haldou knih, které jsou kvalitní. Ale bude mi krásně :)

AdamPycha
12.03.2019

Tsal: Pár jet už to je, ale to nevadí. Je tedy potřeba začít číst. Mějte se krásně.

Lenka.Vílka: Založil jsem nový profil, abych bylo hned poznat mé jméno. Docela pochopitelné, ale musí být snaha pochopit. Klidně mě nazývejte supem. Pouze jsem upozornil na nepříliš pravdivé či zavádějící informace. Jsem navíc otevřen jakékoliv diskuzi a i osobní. Pokud je to pro Vás přístup, který se Vám nelíbí a raději budete trávit dlouhé odpoledne vypisováním komentářů, tak je to Váš úděl a žijte v něm blaze :)

tsal
12.03.2019

AdamPycha: Dlouholetou mizérii nepřekonáte ze dne na den pár změnami, přelabelováním, zapřísaháním se nebo marketingovým proslovem a odkazem na recenze, které mohou být dost dobře zaplacené. Dlouholetou mizérii překonáte jen dlouholetým zlepšením. To je ten kříž s pochroumanou pověstí. Nejde změnit jen tak. Až mi rukama projde několik vašich knih, s nimiž budu spokojená, a až se několik let za sebou neobjeví žádná závažnější kritika, pak teprve budu uvažovat o změně názoru. Do té doby se o vás budu zmiňovat v rámci nabytých zkušeností a ty jsou bohužel mizerné.