Kultovní Orwellův román 1984 ilustruje Jaroslav Róna

novinky

20.01.2015 / Dan
Kultovní Orwellův román 1984 ilustruje Jaroslav Róna

Jaroslav Róna právě odevzdal do nakladatelství Argo první z jednadvaceti ilustrací ke kultovnímu Orwellově románu 1984. Malíř a sochař je velkým obdivovatelem autora, nové vydání je prvním ilustrovaným v češtině.

Vedle knihy určené pro běžná knihkupectví plánuje nakladatelství limitovanou edici 100 kusů, podepsanou autorem obrazového doprovodu. Výsledná podoba knihy bude jedinečná, jedním z použitých materiálů by měl být podle Róny i plech.
Kniha vyjde v polovině letošního roku.

Nakladatelství chce svým čtenářům nabídnout ještě něco navíc, proto rozšiřuje vydávání sběratelských variant svých titulů v limitovaných edicích, které mají v Argu již svou tradici. Například povídky Miloše Urbana Mrtvý holky v tangách, vyšly v úpravě Pavla Růta v dřevěné krabičce (a v dámských kalhotkách).

V loňském roce nakladatelství připravilo k filmové premiéře posledního dílu Hobita speciální edici šestašedesáti výtisků ručně vázaných v černé kůži a druhou variantu v plátně (134 výtisků). Knihy na papíře chamois classic obsahují autorovy ilustrace. Stále je možné získat od nakladatelství pár posledních kusů. Dalším podobným projektem loňska je 33 výtisků románu Noc v mejdlovarně Evy Hauserové. Každý výtisk obsahuje pět originálních litografií Pavla Růta. Knihy jsou číslovány a podepsány oběma autory.

Také letos se mají milovníci unikátních tisků nač těšit. V současné chvíli je v přípravě sto výtisků úspěšné knihy Michaela Žantovského Havel, vázané v kůži. Číslovaná edice bude podepsána autorem. V druhé polovině roku Argo vypraví také Tolkienovo Společenstvo prstenu, které naváže na úspěch limitovaného Hobita.19841984G. Orwell (pseudonym)

1984, dnes již klasické dílo antiutopického žánru, je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších románů 20. století a brilantní analýzou všech totalitních systémů. ''Anti-utopie'' má i svého ''antihrdinu'': je jím Winston Smith, obyčejný, ne př...více

Komentáře (1)

kní
23.01.2015

Rónovy ilustrace k 1984? - tak to se moc těším (a děsím)!