Čtyři podzimní trumfy z Mystery Pressu

novinky

PR článek, 29.08.2016
Čtyři podzimní trumfy z Mystery Pressu

Dravé nakladatelství Mystery Press, které cílí převážně na žánry krimi, detektivky a thrilleru, vsadilo pro podzimní sezonu letošního roku na vyváženou kombinaci novinek a pokračování osvědčených hitů.

Ambici stát se černým koněm celého knižního podzimu má Mrtvý klíč, bestseller Amazonu oceněný v kategorii nejlepší detektivní román, kterým se poprvé představuje americká autorka D. M. Pulley (o níž se mluví jako o nové Gillian Flynn). Dvě hrdinky, dvě časové i dějové linie a jeden klíč k děsivému tajemství… Vychází na konci září.

Páté srdce, nové, ale rozhodně netuctové dobrodružství Sherlocka Holmese, napsal Dan Simmons (renomovaný autor vynikajících knih Kantos Hyperionu či Terror). Nejznámějšímu detektivovi všech dob dělá tentokrát „watsona“ spisovatel Henry James. Jak ale vyšetřit případ století, když je Holmes možná pouhá fiktivní postava? Vychází v první polovině října.

Lásku, zločin a nakonec i trest naleznete v thrilleru Steva Robinsona Hluboký hrob, v němž se vrací genealog Jefferson Tayte známý z románu Stopy v krvi. Nový Taytův případ zavede čtenáře v pasážích z minulosti na samý sklonek druhé světové války. Z milostného vztahu mezi anglickou dívkou a americkým vojákem se zrodí zločin, jehož důsledky se táhnou až do současnosti. Vyšlo na konci srpna.

Kniha, která měla vyjít až v příštím roce, ale famózní úspěch románu Bez slitování přinutil nakladatele přehodnotit plány. To je krimi thriller Není cesty zpět britského autora Tima Weavera, jehož hrdina – specialista na pátrání po pohřešovaných osobách David Raker – bude muset nalézt celou rodinu, která náhle zmizela. Vychází na konci října.

Všechny knihy z produkce Mystery Pressu můžete zakoupit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství. Více informací o vydaných či chystaných titulech naleznete také na facebookových stránkách Mystery Pressu.

Kterou z výše uvedených knih byste si rádi přečetli? Těšíme se na vaše komentáře!Hluboký hrobHluboký hrobSteve Robinson

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelové...více


Mrtvý klíčMrtvý klíčD. M. Pulley

ŽÁDNÝ TREZOR NEOCHRÁNÍ VAŠE NEJSKRYTĚJŠÍ TAJEMSTVÍ… Rok 1978. Nad největší clevelandskou bankou, která spravuje peníze nejvlivnějších obyvatel města, se vznáší podezření z obrovských účetních podvodů souvisejících s bezpečnostními schrán...více


Páté srdcePáté srdceDan Simmons

V roce 1893 se slavný detektiv Sherlock Holmes a spisovatel Henry James vydávají do Ameriky, aby rozluštili záhadu svázanou se sedm let starým úmrtím Clover Adamsové, manželky váženého historika Henryho Adamse (jehož rodina dala Spojeným st...víceNení cesty zpětNení cesty zpětTim Weaver

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy...více

Komentáře (4)

Palele
04.09.2016

Mám ráda thrillery, takže určitě všechny :) čemu ale nerozumím a co mě už delší dobu docela dost zlobí - proč se u nás vydávají knihy, které patří do nějaké série a navíc na sebe téměř bezprostředně navazují,ne v daném pořadí, ale podle nějakého pro mě nepochopitelného klíče. Viz nyní kniha od Toma Weavera Není cesty zpět. Nejdříve vydali Bez slitování, což je 5. díl série a končí přímým odkazem na pokračování -což je v zahraničí již vydaná kniha WHAT REMAINS, těšila jsem se jak to bude dál a ne, u nás vyjde nejdříve 4.díl. Tohle opravdu nechápu, tak když už kdyby aspoň vydali díl první. Tohle mě opravdu štve a není to poprvé. U Mo Hyder byl třeba u série s Cafferym přeskočen jeden díl, přitom v knize, která byla vydána byly přímé odkazy na předchozí děj, takže se potom člověk v tom příběhu trochu ztrácel. Budu ráda,když mi to někdo objasní, protože mě to potom absolutně nebaví číst.

Gewinner
29.08.2016

Musím říct, že Mystery Press nadále příjemně překvapuje. Já mám jasno - Páté srdce je knížka, která mi v knihovně nesmí chybět. A navíc - konečně někdo Simmonsově knize dopřál důstojnou obálku. Co důstojnou, tahle je přímo luxusní.

bosorka1044
29.08.2016

Já zase Hluboký hrob - Stopy v krvi byly parádní, takže k Robinsonovi se moc ráda vrátím. No a rozhodně si pořídím Mrtvý klíč, ten mě zaujal velice! :-)

katy238
29.08.2016

Není cesty zpět si ráda opatřím :-)