Brown + Larsson + Doyle = Robinson. Opravdu?!

novinky

PR článek, 21.03.2016
Brown + Larsson + Doyle = Robinson. Opravdu?!

Když se Steve Robinson rozhodl napsat prvotinu Stopy v krvi, jako ústředního protagonistu románu zvolil genealoga Jeffersona Taytea. A přestože se příběh knihy odehrává v Anglii, přisoudil mu americkou národnost. „Bavila mě myšlenka, že by se můj hrdina mohl v cizím prostředí cítit jako ryba na suchu,“ říká k tomu Robinson.

Román je založený na příběhu anglické rodiny věrné koruně, která se po americké válce za nezávislost vrátí zpět do Británie, ale tady beze stopy zmizí. „Důležitou roli v tomhle dvě stě let starém zločinu hrají jedna dívka, psací skříňka a temné tajemství, které nemělo být nikdy odhaleno. A protože jsem chtěl tenhle příběh vyprávět z dnešního pohledu, na scénu vstoupil Jefferson Tayte,“ doplňuje autor.

Stopy v krvi jsou detektivním thrillerem, který hodně pracuje s historií. Tady se dostáváme k prvnímu z pánů zmiňovaných v titulku, protože právě „brownovského“ odkrývání historických souvislostí si čtenář užije dosyta. Doplňte si civilní, „larssonovsky“ čtivý styl vyprávění a detektivní „doyleovskou“ složku příběhu, a máte jasnou odpověď na výše uvedenou otázku: Opravdu!

Genealogický thriller Stopy v krvi vydává jako první samostatný titul nové a dravé nakladatelství Mystery Press, a nemělo by zůstat jen u něj. Na konec prázdnin se chystá druhý Tayteův případ, Hluboký hrob. A protože má série zatím pět svazků, ani ten by neměl být poslední.

Knihu Stopy v krvi si můžete zakoupit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/steve-robinson-stopy-v-krvi.html.Stopy v krviStopy v krviSteve Robinson

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni j...více

Komentáře (2)

hannah2000
21.03.2016

Věta v anotaci a v hlavičce obálky "Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea" byl dobrý marketingový tah aneb lapač na čtenáře. Každý, kdo prochází nové knihy, se orientuje hlavně na oblíbené a známé autory. Knihy od neznámých autorů povětšinou zapadnou v moři novinek. A právě odvolávka na známé autory vytáhla v mém případě tuhle knihu z toho moře ven. Protože se momentálně odmlčel Dan Brown, kterého čtu velice ráda, brala jsem toto jako náhradu. No a po přečtení mohu potvrdit, že se jednalo o dobrý kup.
Kniha je zajímavá a čtivá a to přesto, že s Danem Brownem nemá nic společného. Už se těším na další pokračování.

bosorka1044
21.03.2016

Za mně rozhodně odpověď: Opravdu!!! Tajemný a napínavý příběh, čtivá forma, ve které autor mistrně propojuje několik dějových linií. Už se těším na další díl se sympatickým genealogem v hlavní roli.