Baronet chystá limitovanou edici románu Duna

novinky

29.10.2014 / paulhunter
Baronet chystá limitovanou edici románu Duna

K příležitosti blížícího se 50. výročí od vydání slavného sci-fi románu Duna autora Franka Herberta (1920 - 1986), plánuje nakladatelství Baronet limitovanou edici této knihy v nákladu 1 500 kusů. Součástí bude i dárkový box.

Duna je prvním dílem šestidílné série, vyprávějící o vesmírném Impériu a pouštní planetě Arrakis ve vzdálené budoucnosti. Arrakis je zdrojem vzácného koření, které prodlužuje život a poskytuje uživateli mimořádné psychické schopnosti.

Duna získala ocenění Hugo a cenu Nebula za nejlepší román a je povážována mnohými čtenáři i kritikou za vůbec nejlepší knihu žánru science fiction. Po smrti Franka Herberta pokračují v jeho díle syn Brian Herbert a autor Kevin J. Anderson.

Vydání je plánováno na 19. listopad 2014.Zdroj: nakladatelství BaronetDunaDunaFrank Herbert

Limitovaná edice v dárkovém boxu k 50. výročí prvního vydání. Kultovní SF sága Duny, kterou mnozí znají z některé její filmové adaptace, se rodila nesnadno. Její první díl, román Duna, který později proslavil jednoho z dnes již klasiků SF ...více


Mentati DunyMentati DunyKevin J. Anderson

Další román z prostředí populárního vesmíru Duny Franka Herberta je kronikou počátků velkých škol, vzniklých po porážce myslících strojů v bitvě o Corrin. Gilbertus Albans, svěřenec nenáviděného robota Erasma, založil na planetě Lampadas...více

Komentáře (8)

LordSnape
31.10.2014

Což o to, já to mám taky objednané, nicméně mi ta obalka trochu vadí, ale u mě zas rozhoduje fakt, že Dunu prostě doma nemám. :-)

Standa Šebek
30.10.2014

Paulhunter: No jo, Barnes & Noble. Od těch bych si toho nechal líbit víc...

paulhunter
30.10.2014

Souhlasím s tím, že ten náklad mohl být menší, když už se jedná o limitovanou edici. Zajímalo by mě rovněž, zda budou jednotlivé kusy číslovány.

Až už to ale bude jakkoliv, knihu si rozhodně pořídím, zatím rozhodně nejlépe vypadající vydání, které u nás vyšlo (moc jich není).

Tohle zahraniční by se mi v knihovně líbilo: http://img2.imagesbn.com/p/9781435140745_p0_v4_s260x420.JPG

Co se týče data vydání, pak předpokládám, že bude přesunuto na konec listopadu.

Standa Šebek
30.10.2014

Dunu mám doma už pár let a pořád ještě jsem se k ní nedostal. Nemám ale pochybnosti, že se mi bude moc líbit. A vzhledem k tomu, že opravdu miluji krásně zpracovaná vydání (a předchozí vydání Duny je vskutku ohyzdné), hned jsem ji tenhle box objednal.
Osobně si krásnější obálku nedokážu představit...

LordSnape
30.10.2014

Jen mě zarazilo na stránkách Baronetu:

Vážení čtenáři,

je nám to velmi líto, ale vydání limitované edice Duny musíme podruhé posunout. Celý náklad z tiskárny jsme obdrželi defektní. Na opravě pracujeme, nové datum expedice sdělíme co nejdříve.Děkujeme za pochopení.

LordSnape
30.10.2014

Metal Messiah: Jako je pravda, že ten původní Baronet se nepovedl obálkou. Já takhle nahradil Clarkovu Odyseu novým brožem od Laseru, které jsou prostě elegantní a super mi zapadnou do knihovny. Co člověk, to jiný vkus. Jen mi tohle zrovna nepřijde jako taková bomba a za tu cenu se to dalo i čekat. :-)

Metal Messiah
29.10.2014

LordSnape: Já to třeba předobjednané mám, protože standardní Baronetí obálka je hnus fialovej. Sice mám i první vydání z r.88, ale to je zas takové celkem orvané, bohužel. Zatím se mi ve stavu v jakém bych si ho představoval nesehnal. Ale pátrám dál. Každopádně tímhle limitovaným vydáním nahradím ve sbírce to hnusné standardní Baronetí. Jen mě trochu mrzí, že když už je to výroční a navíc limitované vydání, jestli to spíš nechtělo jít cestou větší limitovanosti (řekněme max. 500ks) za třeba dvojnásobnou cenu, ale nabídnout opravdu něco navíc...tzn. ideálně pár ilustrací. Takhle je to dle ukázky vlastně standardní blok v jiné obálce a vložený do kartonového pouzdra. Za 280,- kč nečekám víc, ale jak píšu, raději bych něco opravdu extra, byť za vyšší cenu.

LordSnape
29.10.2014

Dárkový box fajn, ale ta hnusně filmová obálka už to stejně nezachrání. Jsem zvědav, jaký o to bude zájem. :-)