Žlutotemenný Žlutotemenný komentáře u knih

Naši pěvci Naši pěvci Karel Šťastný

Je jasné, že několik zpěvných ptačích zástupců tu jen tak neuvidíte. Některé je dost těžké zahlédnout, i když je slyšíte. Doporučuji pro zájemce koupit si kvalitní dalekohled a nejlépe s možností pořizování fotografií. Pak se můžete chlubit, že jste něco viděli. Jinak kniha je z části dost detailní, ale zase na druhou stranu, dost informací chybí. Hodnotím ji průměrem.

27.04.2020 3 z 5

Květena České republiky 8 Květena České republiky 8 Jitka Štěpánková

Myslím, že o těchto perfektních a nádherných knihách jsem už napsal dost.

22.03.2020 5 z 5

Krása je rozmanitost plazů Krása je rozmanitost plazů Václav Cílek

Mám pocit, že takovýto život by měl být naší přirozeností. Ne televize, internet, auta a mobilní telefony, ale čistá příroda. Návrat ke kořenům, snížení stavu populace, zrušení dopravy a přírodní jídlo. Možná, že v době korona viru by stálo za to nad tím pouvažovat. Howgh.

22.03.2020 5 z 5

Ptáci: Ottův průvodce přírodou Ptáci: Ottův průvodce přírodou Detlef Singer

Tady není co řešit. Plná zpěvavá. Klasické informace a plno zobrazení. Tohle mě docela překvapilo. Tvůrcům se tento atlas ptáků velmi povedl. Pro amaterské pozorovatele dostatečný průvodce, pro extrémisty spousty informací.

24.02.2020 5 z 5

Květena České republiky 7 Květena České republiky 7 Bohumil Slavík

Další dokonalá detailní sbírka. Okolo 130 druhů rostlin. Hlavně čekanky jsou nádherné rostlinky. A že je jich tu spousty druhů a podruhů- O mnohých jsem ani nevěděl. Někdy je to prostě složité. Člověk musí být dál od města a být soustředěný, hlavně když hledá konkrétní rostlinu.

24.02.2020 5 z 5

Květena České republiky 6 Květena České republiky 6 Bohumil Slavík

Miluji kytky, tak co více dodat? Tahle květena už je šestou informativní a krásně ilustrovanou knihou na toto téma.

12.01.2020 5 z 5

Život s karpatským rysem Život s karpatským rysem Ludvík Kunc

Nádhera. Kniha poukazuje na to, že když se chce, tak to jde.

12.01.2020 5 z 5

Květena České republiky 5 Květena České republiky 5 Bohumil Slavík

K tomuto už snad ani nemá smysl něco dodávat. Pro milovnáky přírody a lidí zvědavých i těm, co rádi imprivozují s čaji, a dalšími l=čebnými kytkami. Vyčerpávající, podložené spousty informací a nádherně ilustrované.

09.11.2019 5 z 5

Můj přítel rys / Z medvědích a vlčích brlohů Můj přítel rys / Z medvědích a vlčích brlohů Ludvík Kunc

Tehle je velmi zajímavě pojaté. Nádherný a celkem smutný příběh protkaný krásnými fotografiemi. Jsem rád, že se mi tato kniha dostala do ruky.

09.11.2019 5 z 5

Květena České republiky 4 Květena České republiky 4 Bohumil Slavík

Co k této sbírce dodat? Přečetl jsem už tři, a tak jsem věděl do čeho jdu. Klasika, poučné, naučné a krásné.

07.10.2019 5 z 5

Ohrožená příroda Ohrožená příroda Jean Dorst

Dá se říci, že nadčasová literatura. Když už alespoň víme, co se od napsání této knihy změnilo. Kolik druhů vymyzelo a kolik se jich objevilo, to asi nikdo nezjistí. Podstatou je však člověk a jeho skoro zhoubný vliv na přírodu. Toto je smutný příběh, ale za ten smutek může lidstvo.

07.10.2019 5 z 5

Tábornická encyklopedie Tábornická encyklopedie Mirko Vosátka

Tady není co řešit, tohle je klasika. Jen prostě v dnešní době už je ten trempink tak trochu (hodně) někde jinde. Samonafukovací karimatky, samostavěcí stany - no prostě civiliozace závislá na umělé hmotě. Tuhle knihu doporučuji jen těm, co ještě mají doma dřevěnou čutoru :-)

29.07.2019 5 z 5

Květena České republiky 3 Květena České republiky 3 Bohumil Slavík

Další naprosto úžasná a vyčerpávající dokumentární kniha. Krásné pokračování a stále větší hloubání nad rostlinami a jejich krásou. Ale je pravda, že někdy až žasnu, co všechno v Čechách roste.

29.07.2019 5 z 5

Květena České republiky 2 Květena České republiky 2 Bohumil Slavík

Tady něení co řešit. Dvě dávky. Pokračování čarokrásného světa rostlin se ničím neliší od předchozí knihy. Vlastně jo v něčem se to liší - je tu spousty nových přírůstků, další várka povedených ilustrací a fotek. Je až s podivek, kolik rostlin se u nás vyskytuje a kolik nám jich zůstává utaje, protože nechtějí být viděny. Inu, rostliny.

16.06.2019 5 z 5

Planeta žije Planeta žije David Attenborough

Seriál jsem viděl, ale povím vám, tohle je úplně jiná jízda. Zde jsem to více prožíval. Pravda však je, že evoluce je ošemetná a ne každý na ni věří. Já jsem někde u prostřed. Mám však rád zvířata i rostliny a tak o nich prostě čtu. Pak je jen na mě, čemu věřit, co odpudit a co podporovat.

05.05.2019 5 z 5

Květena České republiky 1 Květena České republiky 1 Bohumil Slavík

Vím, že to je pro mnohé úplně zbytečná kniha a mnozí jí ani neporozumí, ale já se do toho pustil. Mám rád ty vědecké studie a některé domněnky. Rostliny jsou nedílnou a důležitou součástí této planety a bez nich by nebyl vzduch a proto taky pro nás by neměly býti vzduchem. Kniha je jen malou částí tohoto světa, protkaná velmi působivými kresbamy a množstvím doplňujících informací.

05.05.2019 5 z 5

Soukromý život rostlin Soukromý život rostlin David Attenborough

Další naprosto úžasná kniha mistra biologa pana Davida Attenborougha. Spousty údajů, některé možná i pro mnohé šokující údaje ze světa rostlin a dokonce i hub. Všechno to začíná sexem, semeny a rozmnožováním a končí migrací, přesuny a dohody s okolním světem a jeho obyvateli..... Jsme rád, že mi tato kniha byla zapůjčena jedním místním uživatelem. Díky Groote! Sice to není jeho "nic" zde na knihách, ale říkám tomu Groot. Je to strom.

28.03.2019 5 z 5

Stromy - Velký obrazový průvodce Stromy - Velký obrazový průvodce Anthony Norman Rodd

Neví, co k této krásné skoro foto knize dodat. Snad jen: Strome, kamaráde!!!!!

09.02.2019 5 z 5

Klíč ke květeně České republiky Klíč ke květeně České republiky Karel Kubát

Nádherná publikace. Úplně to vonělo krásou. Jedna z nejlepších knih ve svém oboru.

27.11.2018 5 z 5

Encyklopedie slovenských hradů Encyklopedie slovenských hradů Miroslav Plaček

Mám rád podobné knihy. Pěkně přehledné se spoustou důležitých informací. Fascinovalo mě i to, že jsou zde hrady, které už ani nenajdete.

15.10.2018 5 z 5