Encyklopedie slovenských hradů

Encyklopedie slovenských hradů https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83906/bmid_encyklopedie-slovenskych-hradu-pNT-83906.jpg 5 18 4

Dvojice autorů specialistů-kastellologů (jeden z Moravy, jeden ze Slovenska) přináší vůbec první ucelený výčet a podrobný popis hradů na Slovensku. Kniha koncepčně navazuje na svazky Libri o českých, respektive moravských hradech, přináší úvodní stať o vývoji hradní architektury, abecedně řazený lexikon, je vybavena bohatým ilustračním doprovodem (veduty, plánky, půdorysy, rekonstrukce, dobová i současná fota) a seznamem dosavadní literatury k tématu i jednotlivým lokalitám. V koedici se Slovartem vychází česká i slovenská mutace.... celý text

Žlutotemenný
15.10.2018 5 z 5

Mám rád podobné knihy. Pěkně přehledné se spoustou důležitých informací. Fascinovalo mě i to, že jsou zde hrady, které už ani nenajdete.

Ninash
04.10.2017 5 z 5

Toto je jedna z najlepších encyklopédí, ktoré máme o slovenských hradoch.

Aurellia
05.07.2012 5 z 5

Jedna z najlepších, ak nie najlepšia kniha o slovenských hradoch. Výhodou je, že obsahuje informácie aj o zaniknutých či nie celkom jasne lokalizovaných hradoch.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Když už má člověk České a Moravské hrady, byla by škoda nepořídit i zbytek bývalé ČSR, ne?

hrady a zámky

Autoři knihy

Miroslav Plaček
česká, 1943
Martin Bóna
slovenská

Kniha Encyklopedie slovenských hradů je v