ziju.ctenim ziju.ctenim komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tahle kniha byla úžasná a po dočtení jsem z ní byla opravdu nadšená a moc se mi líbila. A líbí se mi do teď. Takže proč jsem jí nedala plný počet bodů?
Kniha má 400 stran. Prvních 100 stran bylo dobrých. Pozorovaly jsme vznik jejich vztahu a vzájemné poznávání. Posledních 100 stran byla naprostá bomba a celková dokonalost, neskutečně jsem si je užila a přála si, aby to neskončilo. Opravdu skvělí konec.
Problém bylo těch 200 stran mezi tím. Nebylo to vyloženě špatné ale vlastně se tam nic moc nedělo. Knihu jsem četla asi před měsícem ale nebyla bych schopná říct co se vlastně během těchto stran dělo. Asi bych řekla, že spolu jen šukali.
A když už jsme u toho sexu tak mám pocit, že kniha není hate to love ale spíš hate to kámoši s výhodama to love. Jako opravdovou lásku jsem viděla až během asi posledních 150 stránek což je dle mého opravdu škoda.
Suma sumárum: Kdyby se kniha trochu v redakci poupravila byla by naprosto dokonalá ale takhle má nějaké mouchy.
Přesto si myslím, že když budete určité věci očekávat knihu si přesto užijete a že to stojí za přečtení.
PS: Věci co jsem tady vyjmenovala někomu vůbec nemusí vadit. Diskutovala jsem to s kamarádkou, co knihu taky četla, ale jí tyhle věci vůbec nevadily takže je to samozřejmě inviduální.

02.11.2022

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Bylo pro mě velmi knihu ohodnotit jelikož vím, že si ji rozhodně znova nepřečtu ale není to chyba ani autorky ani knihy.
Po knize jsem šáhla spíš kvůli téma LGBT a české autorce než, že bych si chtěla poplakat.
Smutné knihy nečtu vůbec protože prostě nemám ráda když příběh končí smutně takže za to, že jsem s knihou nebyla stoprocentně spokojená si můžu jen já sama.
Protože příběh je skvělí. Autorka píše skvěle a po dlouhé době jsem četla knihu od české autorky srovnatelnou se zahraniční četbou. Takže jestli tohle autorka čte smekám klobouk a jestli někdy napíše třeba nějaké feel-good tak si to rozhodně přečtu!
Myslím si, že člověk kterému se líbily Hvězdy nám nepřály a Srdcerváči si tuhle knihu naprosto zamiluje!
Protože jako milovnici štastných konců se mi při dočítání roztékala řasenka po tváři. I přesto si myslím, že by kniha neměla zapadnout.

26.10.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Anotace zní naprosto úžasně a proto když jsem ji viděla řekla jsem si, že tu knihu prostě musím mít. Příběh o bludičče co spáchala sebevraždu? To zní přece skvěle!
Bohužel jsme byla zklamaná. Ze začátku to bylo přesně tak skvělé jak jsem očekávala ale potom co se zkrátila její lhůta mě to přišlo strašně nezáživné. Když se potom ještě přesunuly do Temného Navu bavilo mě to ještě míň... Měla jsem hrozné potíže knihu dočíst, nakonec se mi to povedlo ale trvalo to měsíc.
Myslím, že kniha měla neuvěřitelný potenciál ale jsem si jistá, že chyba není na straně autorky nýbrž mého osobního vkusu...
Knihu i druhý díl budu prodávat. Ačkoliv obálky jsou nádherné stoprocentně si knihu už nikdy nepřečtu...

26.10.2022 2 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Popravdě jsem od knihy očekávala trochu víc... Nejvíce mě bavil začátek, průběh samotného roku mi přišel místy nudný. A ještě ke konci: Ten jsem po pravdě moc nepochopila a taky mě zklamal. Všude jsem četla, že konec je prostě epický ale mě to tak vůbec nepřišlo... (A teďka možná trochu spoiler) Myslím, že by i lepší třeba bylo kdyby ji nechaly uhořet nebo tak něco ale, že umřela při porodu nebo co se to vlastně stalo?
Teďka to zní, že knihu jenom hejtím ale za mě měla fakt skvělí poteciál jenom krapet nevyužitý.
Knihy si už asi znova nepřečtu na druhou stranu ji ale nebudu prodávat protože některé pasáže jsou určitě velmi dobré.

26.10.2022 3 z 5