želva69 želva69 komentáře u knih

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knihu mám jako součást maturitní četby, ale nejsem z ní nadšená. Možná za to může příšerné divadelní zpracování, během nějž mě soustavně oslepovala prudká světla, záměrně mířící na mé oči... Rozhodně by to šlo udělat lépe (nemám ráda, když si někdo hraje na "lepší" společnost, než ve skutečnosti je), kdyby se tak křečovitě nesnažili o "umění" možná by to ve mně nezanechalo tak negativní dojem, který přetrval i během četby. Díky tomuto traumatu, nemohu jinak než dát jen dvě hvězdičky. Možná někdy v budoucnu dám Mrštíkům novou šanci a pak opravím své hodnocení :)

04.10.2015 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Úžasný příběh. Kniha byla napínavá a poutavá. Dokážu si ji představit jako film, nebo seriál. Vraha jsem opravdu neodhadla a to jsem podezdřívala kde koho :) dokonce toho, o kom chtěl vrah, abychom si mysleli, že to udělal. Rozhodně si přečtu další díl.

11.04.2015 5 z 5

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Kniha byla opravdu úžasná a moc mě mrzí, že u nás nevyšlo její pokračování. Je to první díl třídílné série a u nás se vydal jen ten první. Jak to dopadne? Asi si budeme muset přečíst originál.

12.01.2015 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Knížka je opravdu nádherná :D dobře a rychle se čte. Pokud znáte filmy Pelíšky, Pupendo nebo Občanský průkaz, tak je pro vás tato knížka tou pravou... Při čtení se mi vybavovaly úryvky jednotlivých filmů. Čtení jsem si prostě a jednoduše náramně užila. A rozhodně vám knížku doporučuju!!!

16.10.2014 3 z 5