zean zean komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Nenechte se odradit kostrbatou první třetinou knihy. Po ní se to rozjede natolik, že nebudete schopní přestat a ani dočtení knihy vás nezachrání - hned sáhnete po druhém dílu!

13.03.2020 4 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Básně jsem četla v originále, takže k překladu se nemůžu vyjádřit.
Rozhodně je rozdíl mezi jednotlivými částmi (Love, Her a Wild) - z Love čiší euforie z lásky, Her je opěvování milované bytosti a Wild je...o hledání sebe sama, aspoň myslím. Každý si v tom najde své a myslím, že za deset v ní najdu něco trochu jiného než teď.
Každopádně díky čtenářská výzvo 2020 - díky tobě jsem si přečetla tuhle knížku a dám šanci i jiným sbírkám poezie.

24.02.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Zhruba do poloviny knížky jsme měla dojem, že čtu méně povedené "Řekni mi tři věci" od Julie Buxbaum - hlavní hrdince umřela máma, (SPOILER) anonymní dopisování s panem záhadným, kterému umřel sourozenec...V druhé polovině už se příběh lišil, ale pořád jsem se nemohla zbavit porovnávání s výše zmíněnou knihou. Snad i proto mě Příběhy ztraceným moc nenadchly. Kupodivu to dorazila závěrečná scéna, která snad ani nemohla být kýčovitější a vůbec se nehodila k Declanovu charakteru.

24.02.2020 3 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Sladká oddechovka, která funguje.
Charaktery postav jsou sice trochu otřepané, ale stejně fungují a rozhodně si je oblíbíte. V logice nic nedrhne, knížka má spád a čte se skoro sama. Jen škoda že už zhruba od poloviny tušíte, kdo je záhadný pisatel a ani autorčiny pokusy o zmatení vás nepřesvědčí o jiné možnosti. Ale co, stejně si zoufáte a doufáte spolu s Jessie a to je hlavní.

24.02.2020 5 z 5