WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Skrytý svět záhad a tajemství Skrytý svět záhad a tajemství Vladimír Liška

Velice čtivá kniha, plná teorií a otázek o největších záhadách vesmíru a člověka. Kniha je rozdělená do tří částí. V té první, vesmírné části, nás autor provází otázkou Velkého třesku, Teorií chaosu, Hyperprostoru, mimozemšťanů a v neposlední řádě Tunguzskou záhadu. Ve druhé části se věnuje záhadám člověka a přibližuje nám parapsychologické jevy jako je zjevení, posmrtné bytí, astrální cestování, minulé životy a záhadná zmizení. Konečná třetí část pojednává o zrodu paleoastronautiky v čele s jejím zakladatelem a otcem Erichem von Dänikenem, dále o evoluci člověka a končí pojednáním o mýtickém ráji a jeho nekonečném hledání. Kniha neobsahuje žádné ilustrace ani fotografie.

01.11.2017 4 z 5

Už nekouřím Už nekouřím Petr Uchytil

Knížka se čte velice dobře a věřte nebo ne, zabírá to. Já sám jsem do toho už po několikáté šel a zatím se držím. V podstatě ji můžete brát i jako návod, inspiraci nebo jen příjemné zpestření v rozhodnutí přestat kouřit. Určitě doporučuji všem, kdo se chtějí tohoto neblahého zlozvyku zbavit. Nicméně, pokud postrádáte silnou vůli, nepomůže vám ani 10 podobných knih :-D

28.08.2017 3 z 5

Botanika Botanika Karel Kubát

Další z mých učebnic na střední škole. Přehledná a s pěknýma názornýma kresbama.

Labyrint smrti Labyrint smrti Ian Livingstone

Jeden z prvních a také nejtěžších gamebooků. Tuším, že Labyrintem smrti vede pouze jedna jediná cesta k vítěznému konci.

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Tato kniha navazuje na povídku "Z posvátné vody zrozená" , která byla uveřejněna v prvním čísle časopisu Pevnost v roce 2002.

24.03.2013

Džungle Džungle Bruno Traven

Co více dodat. Jde o mírně dobrodružné povídky z prostředí mexické džungle. Pokud rádi čtete náročnější literaturu, pak je tato kniha jako stvořená pro oddychové čtení. Autor dost možná pro psaní některých těchto povídek použil své vlastní zážitky.

05.03.2013 3 z 5

Pojednání o upírech Pojednání o upírech Jaromír Kozák

Kniha není ani tak o upírech, jako spíše o mnohých způsobech procitnutí ze smrti a klinické smrti samotné. V mnoha ze 150 případů chybí základní informace jako je rok nebo stát, kdy a kde se případ udál. Kniha sama o sobě ani tak zajímavá není, ale mnohé případy ano.

31.01.2013 3 z 5

Návrat Keltů Návrat Keltů Martha Sills-Fuchs

Kniha nepříliš obsáhlá na stránky, ale na druhou stranu obsáhlá na zajímavé informace. Je až s podivem, kolik vědomostí, tradic a zvyků, se z dávných dob dochovalo až dodnes. Doporučuji všem těm, co hledají stopy tajemných Keltů v prachu dnešní doby.

03.07.2012 4 z 5

Utajené dějiny Čech 1. Utajené dějiny Čech 1. Otomar Dvořák

Hodnotná kniha obsahující nevšední a převelice zajímavé informace. O autorech není třeba nic dodávat, jsou to legendy české záhadologie.

02.09.2017 5 z 5

Velká kniha otázek a odpovědí Velká kniha otázek a odpovědí Andrew Langley

Některé otázky a odpovědi jsou oproti jiným dosti polopatické a i mnohým dětem by se zdály zbytečné. Na druhou stranu spousta z nich zaujme i dospělého člověka. Kniha je opatřena pěknými barevnými ilustracemi a i po dlouhých letech dospělosti jsem do ní rád nahlédl.

13.12.2016 4 z 5

Cizí království Cizí království Paul Kearney

Tato kniha mě tenkrát nevšedně překvapila. Koupil jsem si ji v antikvariátu za 25 Kč jako fanoušek fantasy čistě ze zvědavosti. Toho času jsem ji četl dokonce 2x, což je při mém čtecím vytížení nezvyklá věc. Možná že právě děj knihy mi byl tak blízký a tolik jsem toužil něco podobného zažít. Nápadité, skvělé, dobrodružné, inspirativní.

27.04.2016 5 z 5

Zoologie Zoologie Vladimír Zicháček

Tohle je vskutku vydařená kniha. Na střední škole jsme ji používali jako učebnici.

Životní prostředí Životní prostředí Miloslav Štulc

Má učebnice na střední škole. Jedná se opravdu spíše o příručku, jak uvádí anotace, protože není příliš obsáhlá, je to všechno hodně v kostce brožury velikosti A4.

16.01.2016 3 z 5

Ledové póly - věčný běh o závod na konec světa Ledové póly - věčný běh o závod na konec světa Reinhold Messner

Pozoruhodná kniha obsáhlého mapování dobývání a zkoumání nejen obou ledových pólů, ale i osmitisícových hor, jakožto tzv. "třetího pólu".
Reinhold Messner je člověk přímo na slovo vzatý, aby nás touto fascinující historií provedl nejen zajímavě psaným, ale přesto čtivým textem, ale také spoustou citátů, kreseb, maleb a fotografií. Doporučuji nejen všem milovníkům geografie, dobrodružství, horolezectví, polárnictví, ale i těm, kteří si chtějí rozšířit všeobecný rozhled o 360°. Mimo jiné i výborný dárek.

11.09.2012 5 z 5

Toulky českým tajemnem I.-II. Toulky českým tajemnem I.-II. Aleš Česal

Téměř povinnost pro všechny milovníky záhad (mezi které samozřejmě patřím). Autor je uznávaným českým záhadologem, který se specializuje hlavně na naše země. Vyzvednout musím mimojiné i široký záběr témat. Skutečně si každý příjde na své. Skvěle zpracované, jediná výtka by se snad našla v barvě fotografií (jsou černobílé), ale na druhou stranu dodávají knize punc tajemna.

02.06.2011 5 z 5