Skrytý svět záhad a tajemství

Skrytý svět záhad a tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41136/bmid_skryty-svet-zahad-a-tajemstvi-65a977d92cd0f.png 4 12 2

Existuje celá řada dosud nevysvětlených skutečností, záhad, paranormálních jevů... Autor zve čtenáře do tajemného prostoru vědeckých mystérií, novátorských přístupů, myšlenek, hypotéz a teorií, jež dosud reprezentují bílá místa na mapě vědy. Tato místa zároveň představují pro vědecká bádání nového tisíciletí velkou výzvu. Možná to, co bylo dříve považováno za pseudovědecké a zavrženíhodné, bude postupně prozkoumáváno bez někdejších předsudků... možná se věda z materialistické disciplíny stane otevřeným odvětvím uznávajícím i jevy neměřitelné, intuitivní, spirituální... Ostatně, jak tvrdí autor, toto proudění již pod povrchem nějakou dobu probíhá.... celý text

Kulhajs
02.12.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetl, ale nebavila. Neustále jsem měl pocit, že tohle už jsem někde četl a byl jsem nucen přeskakovat statě i stránky. Pak jsem se podíval do seznamu použité literatury - autor použil víceméně záhadologickou klasiku, kterou (kdo se o téma zajímá) má každý doma, přičemž přestože knihu autor napsal v roce 2007, tak nejnovější použitá je z roku 98, což mi přijde jako dost slabé, takže pro mě kniha neměla žádnou hodnotu, nic nového jsem se nedozvěděl, kniha nejde do hloubky a je spíše úvodními slovy k různým tématikám jako je vznik vesmíru, původ člověka, Daniken, upíři, Tunguzka, UFO......... Nejspíš to tak i autor zamýšlel. Na druhou stranu, pro nováčka v tématice záhad kniha určitou informační hodnotu má.

WolfIssen
01.11.2017 4 z 5

Velice čtivá kniha, plná teorií a otázek o největších záhadách vesmíru a člověka. Kniha je rozdělená do tří částí. V té první, vesmírné části, nás autor provází otázkou Velkého třesku, Teorií chaosu, Hyperprostoru, mimozemšťanů a v neposlední řádě Tunguzskou záhadu. Ve druhé části se věnuje záhadám člověka a přibližuje nám parapsychologické jevy jako je zjevení, posmrtné bytí, astrální cestování, minulé životy a záhadná zmizení. Konečná třetí část pojednává o zrodu paleoastronautiky v čele s jejím zakladatelem a otcem Erichem von Dänikenem, dále o evoluci člověka a končí pojednáním o mýtickém ráji a jeho nekonečném hledání. Kniha neobsahuje žádné ilustrace ani fotografie.