Wiqqux Wiqqux komentáře u knih

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Nechápem, ako mohlo niečo takéto skvelé napadnúť niekomu pri rozprávaní rozprávok na dobrú noc. Veľmi ma príbeh bavil a myslím, že keď budem mať deti, budem im to rozprávať (čítať) aj ja. ;)

07.09.2013 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

HP zazvonil zvonec, no zvonil naozaj hlučne. Táto kniha sa síce odohrávala väčšinu času mimo milovaného Rokfortu, no má tak úžasný dej, že táto zmena mi vôbec neprekážala. U mňa má 100%.

07.09.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Túto časť mám najradšej. Všetky tie vzťahy, príhody...postavy dospeli a autorkino pero s nimi. Všetci sa chystajú na veľkú vojnu, prostredie a myšlienky tmavnú. Ak niekto čítal tieto knihy v čase, keď boli vydané, nebude mu prekážať, že sladká rozprávkovosť s touto časťou pomaly odchádza, pretože čitateľ rástol spolu s postavami.

07.09.2013 5 z 5

Lev, šatník a čarodejnica Lev, šatník a čarodejnica C. S. Lewis (p)

Kedysi ma to bralo, ale dnes už nie...

Antigona Antigona Sofoklés

Ak by to nebola povinná literatúra, tak by som to ani nečítala. Ale nehodnotím to ako najhoršie.

Fantastické zvery a ich výskyt Fantastické zvery a ich výskyt Joanne Rowling

Keď som bola "závislá" na HP, tak som obdivovala každého zvera a všetko, ale s odstupom času mi pripomína skôr časopis ako knihu.

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Príbeh je veľmi komplikovaný a pútavý. Je tu veľa postáv, ktoré sú veľmi prepracované. Toto dielo sa mi páčilo.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Najviac sa mi na celej sérii nepáčilo to, že skončila. Kľudne by som si prečítala ďalší diel. :)

Ľudia zo Sparksu Ľudia zo Sparksu Jeanne DuPrau

Autorka pekne vyjadrila vzťahy medzi ľudmi, ktorí sa nepoznajú, sú obozretní, neveria vôbec nikomu a ako dokáže jediný človek využiť takúto situáciu a doslova zmagoriť dav ľudí.

07.09.2013 4 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

Vedela som sa vžiť do postavy a to bolo asi jediné, čo ma uchvátilo na tomto diele. :)

Kleopatrina dcéra Kleopatrina dcéra Michelle Moran

Kleopatrinu dcéru som dostala na Vianoce a som šťastná, že ju mám. Je to krásny romantický príbeh z časov staroveku. Nikdy by mi ani na už nezišlo, že sa niečo podobné naozaj stalo v tých krutých časoch.

07.09.2013

Jantárový ďalekohľad Jantárový ďalekohľad Philip Pullman

Každý, kto túto knihu nečítal, len videl film, mi vraví, že to nie je ktoviečo. No ja na túto trilógiu nedám dopustiť. :)

07.09.2013 5 z 5

Harry Potter a Polovičný Princ Harry Potter a Polovičný Princ J. K. Rowling (p)

SPOILER !!!!!!! Najhoršia časť bola, keď umrel... Plakala som pri tom a nikdy to pani Rowlingovej neodpustím.

07.09.2013

Harry Potter a Ohnivá čaša Harry Potter a Ohnivá čaša J. K. Rowling (p)

Moja prvá kniha. Ešte dnes si pamätám tie dni, keď som ležala v posteli s chrípkou a hltala slovo za slovom. Dokonca som zabúdala jesť. :) Tejto knihe a hlavne Rowlingovej som vďačná za veľa, hlavne za to, že mi ukázala, že aj knihy sú skvelá zábava.

07.09.2013 5 z 5

Dievčatko z krajiny drakov 3. - Chrám duchov Dievčatko z krajiny drakov 3. - Chrám duchov Igor Molitor

Merlinovi som verila aj ja a jeho zrada ma prekvapila. Takýto zvrat v knihe, ktorý by som neočakávala, som ešte v inej nezažila. :)

07.09.2013 5 z 5

Dievčatko z krajiny drakov 2. - Tajomstvo Legelynu Dievčatko z krajiny drakov 2. - Tajomstvo Legelynu Igor Molitor

Odporúčam túto knihu všetkým. Od začiatku po koniec nebudete vedieť prestať čítať. :)

07.09.2013 5 z 5

Dievčatko z krajiny drakov 1. - Mezzarthys Dievčatko z krajiny drakov 1. - Mezzarthys Igor Molitor

Knihu som čítala ešte ako malá, ale pamätám si, že som sa od nej nevedela odtrhnúť. S kamarátkou sme sa vedeli hodiny rozprávať o dobrodružstvách Dievčatka. Boli sme z toho úplne mimo. :)

07.09.2013 5 z 5

Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona Stephen King

Až na to, že som koniec trošku nepochopila, sa mi dej páčil.

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Čakala som niečo viac, keďže hru Diablo som hrávala asi 10 rokov. Preto som sa na ňu vrhla ako "sup", ale pomaly ma to prestávalo baviť. A tak si myslím, že to mohlo byť stokrát lepšie.

07.09.2013 3 z 5

Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Jules Verne

Túto knihu by som osobne ohodnotila ako nudnú, ale to len preto, že to nie je môj štýl. No zároveň na ňu veľmi rada spomínam, pretože som sa z nej naučila veľa vecí, o ktorých som dovtedy nemala poňatia.