WildEv WildEv komentáře u knih

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Docela obtížné na čtení, ale protože mě tato témata zajímají, dočetla jsem se sebezapřením až do konce.

20.05.2020 2 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Není to sice pro mě úplně čtivý a jazykový klenot, avšak podává komplexní obrázek o našem premiérovi. Je fajn, že Kmenta kromě svých zkušeností s tímhle lotrem zmiňuje i práci jiných novinářů. Hlavně se celá kniha opírá o holá fakta. Rozhodně to není čtení na dobrou noc a chce se to hodně soustředit, ale rozhodně knihu doporučuji přečíst všem.

20.05.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Drogová tematika je věc, která by se neměla opomíjet. Načteno z tohoto směru ještě moc nemám a ani mě to zrovna neláká. Tato kniha mě ale velmi zaujala, dobře se četla. Doporučila bych ji obzlávště všem od 15 let.

20.05.2020 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Místy zajímavé, místy trochu nuda...omlouvám se, že musím hodnotit knihu těmito slovy. Navíc nemám ráda neuzavřené konce.

20.05.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Perfektní! Viděla jsem před tím ještě film. Proto jsem si knihu půjčila. Samozřejmě že je 100x lepší jak film, který byl už tak super. Další z těch, která ulovila mé srdce.

Staletí hory Staletí hory Lea Káňová

Od stejné autorky jsem četla už Paměti deštivé panny, která mě nadchla, takže když jsem náhodou zjistila, že je tu i sbírka básní, řekla jsem si, že to ze zvědavosti zkusím. Na básničky teda vůbec nejsem, ale tohle je ještě lepší než ty Paměti. Je cítit, že autorka píše opravdu srdcem, jakoby ty básně opravdu vznikly ze silných emotivních prožitků. Chvíli mě mrazilo v zádech a chvíli jsem snad prožívala to co ona. Za mě opravdu zážitek, na který se nezapomíná.

Paměti Deštivé panny Paměti Deštivé panny Lea Káňová

Moc nechápu předešlé komentáře, které knihu naprosto degradují. Rozdhodně si nemyslím, že by to byl takový propadák. Už první dvě věty mi nedovolily pustit knihu z ruky. V příběhu se mísí autorčin poetický jazyk s nádechem mystična a napětí. Je jen škoda, že příběh není více rozpracovaný a delší. Několik typografických chyb je spíše vinou nakladatesltví než autorky.
Za mě super.