wena wena komentáře u knih

Za medvědem na Kamčatku Za medvědem na Kamčatku Anatolij Alexandrovič Sevasťjanov

Nebojácný hoch a medvědi kam se podíváš. Celkem čtivé chvílemi jsem se nechal vtáhnout do krás Kamčatky.

07.11.2023 3 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Adam Andres (p)

Příběh který na konci krásně spline do dalšího začátku. Za každým družníkem je krásný někdy tragický osud.

30.05.2019 4 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Kanun na mě působí jako takový až absurdní mechanismus kde nelze přežít se ctí.
Plodit potomky s vědomím aby krevní mstu měl kdo vykonat to chce odvahu.
Celkově na mě kniha ze začátku hodně zapůsobila ke konci se jen čeká až to nastane a čtenář se dozví další zákony Kanunu.

28.03.2019 3 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Bojové scény se mě četli velice plynule a rychle. Byli tam však pasáže kde to drhlo. Ten konec kde místo pomsty je porozumění a odpuštění je dost divný čekal bych trochu Pelíškovský hněv a masakr.

08.03.2019 3 z 5

Muž a pes Muž a pes Marie Magdalena Kadlecová

Příběh přírodovědce badatele a jeho věrného psa. Nemám ponětí jestli takto pes uvažuje ale člověk určitě. César se může přetrhnout aby vyhověl všemu co po něm páníček chce dokonce mu zachrání život a Rejžek ho na sklonku psího života nechá umírat slepého s čenichem v jeho brašně.

23.02.2019 3 z 5

Musíš mě zabít Musíš mě zabít Eva Kačírková

Kniha někdy zbytečně odbočuje a moc rozvádí příběh a tím ztrácí napětí.
Jinak konec je takový méně rafinovaný ale i tak jsem čekal košatější rozuzlení.

08.01.2019 3 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

V dnešní době jsou propagandastické hlášky typu Sovětský člověk docela k smíchu.
Hlavní děj nabere obrátky už na začátku když je pilot v nemocnici napětí opadá a vrací se až na konci při bojích ve vzduchu.
Vše dobře končí jak v pohádce.

03.01.2017 4 z 5

Jablonné v Podještědí - pohledy do minulosti Jablonné v Podještědí - pohledy do minulosti kolektiv autorů

Kniha netvoří dějiny souvisle ale to hlavní v ní je . Spousta dobových fotografií podtrhne historickou atmosféru knihy. Přečteno v rámci nabírání vědomostí o svém rodném městě.

20.12.2016 3 z 5