vybusna vybusna komentáře u knih

Zmiznuté dievčatá Zmiznuté dievčatá Angela Marsons

Aj tretí príbeh Kim Stone sa pre mňa začal, tak ako druhý. Nezaujímavo. Tak zúfalo ma tá kniha nebavila, že som sa už už chystala to zabaliť. Po prvej tretine sa to nejako zlomilo a dej ma úplne pohltil. Za mňa bola prvá kniha najlepšia, druhá bola horšia a táto tretia o niečo lepšia ako druhá. Sama neviem, prečo sa mi to deje, pretože samotné príbehy sú neokukané a štýl písania Angely Marsons je čtivý. Nesmierne mi vadí preexponovaná starostlivosť tímu o svoju šéfku a ona ako sovietska hrdinka z normalizačných rozoraných celín sa sebaobetuje za jedinú správnu vec. Choď do riti Kim Stone. Autorka by ju mala umiestniť na sériové sedenia k psychošovi, aby sa na učila zvládať démonov, čo ju pohlcujú. A čo je ešte viac neuveriteľnejšie, je to, že samotný šéf polície akceptuje toto jej správanie.
Tip na hlavného záporného hrdinu mi absolútne nevyšiel a žiadna indícia ma k nemu nenaviedla , to že Kim zrazu v hlave cvaklo a všetko jej zapadlo do seba považujem za zázrak. No ale ja nie som hlavná vyšetrovateľka chvalabohu a som šťastná, že tento príbeh je iba fikcia, hoci viem, že podobné zverstvá sa dejú aj v reálnom živote a dúfam, že nikdy, nikdy, nikdy nebudem musieť riešiť hrôzu, ktorú prežívajú rodičia unesených detí.

27.11.2018 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Je mi ľúto, ale ja sa nepripojím k spokojným čitateľom. Mne sa druhý príbeh Kim Stone nepáčil. Kniha bola napísaná presne tak isto dobre, ako prvá, v tomto smere sa jej nedá nič vytknúť.. Aj príbeh je zaujímavý a dosť nezvyčajný, takže by ma mal doslova pohltiť. Prvú tretinu knihy som čítala po kapitolách, tak strašne ma nezaujímala. Potom sa to pohlo a prečítala som ju za dva večery, ale len preto, že som ju chcela mať čo najskôr za sebou. Ja len dúfam, že tretí príbeh to všetko napraví.

09.11.2018 3 z 5

Deviaty hrob Deviaty hrob Stefan Ahnhem

Premýšľam, že kedy by som prišla na to, že druhá autorova kniha je vlastne prequel jeho prvej. Nebyť tunajšieho komentu Anuszky, ktorý mi to prezradil, bola by som nesmierne zmätená minimálne do poslednej štvrtiny príbehu a až tam by som začala niečo šípiť. Vôbec tomu nerozumiem, prečo to tak napísal, ale zjavne mal na to nejaký záhadný dôvod.Mám chuť znovu prečítať Obeť bez tváre aj keď som ju dočitala len pred týždňom, aby som bola v aktuálnom obraze :-)
Stále mi vadila nepreložená priama reč, alebo texty skladieb z angličtiny . Tá angličtina síce neposúva nijako dej, ani nie je nijako dôležitá, ale skrátka mi to vadilo.
A to je ako sa zdá to jediné.
Deviaty hrob bol ešte lepší ako Obeť bez tváre. Napriek spletitosti deja som bola neustále v obraze. Dej ma drásavo napínal a nemohla som sa od knihy vôbec odtrhnúť. Skvelá, skvelá detektívka, ktorú staviam na môj rebríček na prvé miesta. Nesmierne sa mi páčila.
Tretí príbeh kriminalistu Riska vyjde v slovenčine už o mesiac a a ja dúfam, že kvalita bude naďalej gradovať.

12.10.2018

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Prvá tretina knihy sa mi nesmierne nudne vliekla, neskôr som to už hltala. Spočiatku som mala chaos s priliš veľa postavami s nezapamätovateľnými menami, ale potom som prišla na autorov systém a s menami som si prestala robiť starosti, tie dôležité sa vyselektovali a utkveli v pamäti samé. Vadili mi nepreložené anglické úryvky textov.
Jedno z rozuzleníi ma doslova šokovalo, ale vzhľadom na čítané, bolo uveriteľné. To sa autorovi fakt podarilo. A ano Fabian, je to Tvoja vina.
Bolo tam viac vecí, ktoré som tak nejako nešla pochopiť, ale tento typ pribehov nie sú takpovediac zo života, takže dobre. Ale toto.. Nedokážem si vôbec predstaviť, žeby si generácia štyridsiatnikov , nedokázala spomenúť na svojho triedneho spolužiaka zo základnej školy, príde mi to absurdné. Dobre ak zabudne jeden, ale celá trieda....to je fakt dosť cez čiaru.
No..detektivka je to hutná, napinavá a chutila mi. Nie je to žiadna kniha do kabelky a rozhodne budem sledovať detektiva Fabiana Riska ďalej. Za mňa super.

09.10.2018 4 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Jedna z najlepších detektívok, ktoré som kedy čítala. Pre mňa nesmierne potešujúce, že mi totálne vyšiel tip na vraha a jeho pohnútky. Vadilo mi, že tam všetci gúľali očami.

28.04.2018 5 z 5

Děti Anglie Děti Anglie Alison Weir

Túto knihu som čítala niekoľkokrát a som si istá, že niekoľkokrát na ňu ešte príde. Veľmi ma bavia jej historické reálie, nezaujatosť a postupnosť.

08.03.2018 5 z 5

Copak jsem vám někdy lhal? Copak jsem vám někdy lhal? Arthur Buchwald

V našej rodine je táto kniha ochytana a často používaná. Už ani neviem, koľkokrát sme ju s manželom čítali. Je to ten typ knihy, ktorá sa hodí do metra, do vlaku, na cesty, k tanieru polievku, skrátak všade....krátka vtipné fejtóniky už poznáme takmer naspamäť.

02.03.2018 4 z 5

Ešte raz a naposledy Ešte raz a naposledy Fedor Gál

Karol Sudor si vyberá nadstandartných ľudí pre svoje rozhovory. Nadštandartnosť nespočíva len vo výnimočnosti, ale aj v kontroverzii, polarizácii , v osudovosti a zaujímavosti. Fedor Gál, spĺňa hádam všetky atribúty. Tak veľmi som chcela, aby táto kniha rozhovorov vyšla, že som prispela na jej financovanie v rámci verejnej zbierky. Prečítala som ju na jeden dúšok a kniha začala žiť svojím vlastným životom v rámci mojej komunity. S niečím som súhlasila, s niečím nesúhlasila, ale v každom prípade si dôkladne evidujem u koho sa momentálne môj výtlačok nachádza a vrátil sa ku mne.

02.03.2018 4 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Ja sa priznam, ze chlieb nepeciem. Ked uz, tak len jednoduche pecivo v cas nudze a chlieb bez prace, bez miesenia, s 12 hodinovym kysnutim. Ale knihy tejto autorky mam vsetky, milujem ich citat, porovnavat recepty a nasavat mudrost z kazdeho slova, z kazdej vety. Vzdy potom ostanem nastartovana, ze dnes....a ja verim, ze raz zacnem aj piect. Dufam, ze pani neprestane pisat a dockame sa aj dalsich titulov. Vela stastia

01.03.2018 5 z 5

V kuchyni vždy otevřeno V kuchyni vždy otevřeno Andrea Motlíková

Kucharska kniha je uzasna a ja osobne ju povazujem za absolutnu jednotku v ramci svojej kategorie.. Kucharky bez dobreho doporucenia uz nikdy nekupujem ale v kazdej novej, v knihkupectvach listujem a co do obsahu, fotiek, formy a zlozenia, je tato najlepsia co som kedy videla. Recepty autorky poznam z jej FB profilu a za ich kvalitu rucim. Fotky su male umelecke dielka.
Kucharsku knihu som kupila ako darcek, zacinajucej gazdinke a nemala problem podla nej uvarit aj zlozitejsie jedlo.
Publikacia nema formu lahkej prenosnej knihy, je celkom tazka a ked ju raz otvorite na strane 187, tak ostane tam otvorena, bez starosti, ze sa bude sama od seba zatvarat.
Pre niekoho je to plus, ja by som, sama ze seba, brala toto ako male bezvyznamne minus, pretoze rada chodim s kucharkou priamo ku kuchynskej linke, do spajzy, alebo niekde do polohy lezmo, aby som si mohla v pokoji v nej listovat. Najlepsie listovanie v nej, je za stolom. Ako pisem, nie je to vada tej knihy, je to len moj zlozvyk.
Kniha je predurcena na varenie a kazdu gazdinku jej vytlacok bezpochyby potesi.

23.01.2018 5 z 5