Violeta Violeta komentáře u knih

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Kniha si našla mě, ne já ji. Nebýt na tuto knihu připravena několika lety osobního rozvoje a sebezpytu, nejspíš po přečtení visím na nějaké rozkvetlé třešni :) Tato kniha dokáže obelstít vaše ego, ukolébá ho k spánku vyprávěním příběhů a vy se ocitnete - zcela nechráněni - tváří tvář pravdě. Tušíte-li, že je ve vás něco, na co ještě nechcete přijít, nečtěte ji.

05.05.2017 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Anthony Doerr mě vzal do světa, kde nevládne ego. On píše o světě, který už nevidíme, ale víme, že je. Kterýho jsme se dobrovolně vzdali a teď hrabeme v knihkupectvích, abychom se o něj alespoň vzpomínkou otřeli. Abychom si připomněli, co že je vlastně na světě to krásný, když to, co jsme si všichni nakoupili, to není. Imho.

16.05.2017 5 z 5

Žena = láska Žena = láska Michal Burda

Nejsem si úplně jistá, zda by tento návod na lásku mohl fungovat univerzálně a kdykoliv. Jste-li ovšem v období, kdy se pro vás "láska" stala pouze notoricky omílaným slovem, pak určo sáhněte pro tuto knihu. Michal Burda v ní jde hezky natvrdo přímo k podstatě lásky v každém z nás. Svými slovy dokáže pohladit přesně ty naše receptory, které to potřebují a z notoricky používaného slova se znovu stane pocit, prožitek.

05.05.2017 4 z 5

Ptáci bez křídel Ptáci bez křídel Louis De Bernières

Nezačtu se do toho a nezačtu. Asi potřetí odloženo, přitom tak krásný název.

26.05.2011