Vintera Vintera komentáře u knih

Smrt mezi kapkami deště Smrt mezi kapkami deště David Návara

Obálka této knihy na mě působila docela temně a hned na prvních stránkách jsem se dozvěděla proč. První povídka mě doslova šokovala! Ani tentokrát jsem nedokázala přestat číst, knížku jsem přečetla za pár dní, musela jsem vědět, jak děj bude pokračovat. V této knížce množná nezvykle hodně vystupuje do popředí Mary, Wavesburyho adoptivní dcera. Nejdřív jsem si myslela, že se mi po hlavním hrdinovi bude stýskat, ale ne, Návara zápletku vystavěl tak skvěle, že na čtivosti a zajímavosti jí to vůbec neubralo.

Zmizení majora Woodwarda Zmizení majora Woodwarda David Návara

V dalším díle se opět vydáme letem světem za romantickým dobrodružstvím. Na tento díl jsem se těšila, protože začíná na Barbadosu a já mám k této karibské zemi téměř sentimentální vztah. Ani první lokalita, ani zápletka mě nezklamala. Wavesbury se společně s Elizabeth neohroženě vydává za svými cíli, v další části knihy se hrdinové už posunují v čase a v místě a dokonce se objevují nové postavy, Wavesburyho děti. Přečetla jsem jedním dechem a hned jsem sáhla po další.

Záhada v Ashcroft Manor Záhada v Ashcroft Manor David Návara

Tuto povídku jsem přečetla jako poslední ze všech knih. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v časovém rámci, takže bych čtenářům doporučovala číst autorovy knihy chronologicky. U záhady v Ashcroft Manor musím přiznat, že tento příběh na mě tak zapůsobil, že některé části jsem nosila v hlavě ještě několik dní po přečtení. Zápletka je od začátku postavená tak, že čtenář tuší, že se něco stane, ale rozhodně nečeká takové vygradování.

Romance pod gilotinou Romance pod gilotinou David Návara

Už v jedné z předchozích knih upozadil autor hlavního hrdinu a jeho ženu a v této knize vystupují pouze sporadicky. Žezlo přebírají již starší Wavesburyho děti. Zase jsem měla strach, jestli tím trochu neutrpí příběh, ale ukázalo se, že jsem se strachovala zbytečně. Celá sága, všechny příběhy, zápletky a promyšlené postavy rozhodně nestojí a nepadají na postavách Davida a Elizabeth. Ani Romanci pod gilotinou jsem neodložila, dokud jsem nedočetla do konce a nedozvěděla jsem se, jak všechno dopadne. Ani v této knize nechybí dobrodružství a cestování a navíc jsem opět obdivovala perfektní zasazení děje do historického rámce.

Indiánské Vánoce Indiánské Vánoce David Návara

Dej hrdinu, sympatickeho spravnaka presouva do dalsi destinace. I u teto knihy obdivuji Navarovu presnou znalost historickych udalosti, na jejichz pozadi se pribeh odehrava. Diky ich forme jsem se citila, stejne jako u ostatnich knih z teto rady, vtazena do deje. Francouzstina, ktera je pouzita v nekterych dialozich, k historii podle me pasuje, podporuje jeji romanticke vykresleni.

Slečna podporučík Slečna podporučík David Návara

Pribeh hlavniho hrdiny pokracuje, jeho dobrodruzna cesta za vykonavanim dobra nas zavede do zajimavych exotickych destinaci, ktere sehraly svoji ulohu pri utvareni dejin. Ani tady nechybi historicke udalosti, pribeh se svizne odviji a detektivni zapletka hraje na strunku ctenarovy zvedavosti.

Plukovník a rebelova dcera Plukovník a rebelova dcera David Návara

Presne podle anotace, pribeh ctenare zavede do prostredi hrdiny ze stareho sveta. Nechybi napeti, akce ani romantika. Autor roman nevtirave zasadil do historickych udalosti, ktere zahybaly tehdejsim svetovym denim i do nekterych, z dnesniho pohledu, uz mene vyznamnych. Pozoruhodna je jeho znalost nejmensich detailu historie. I diky tomu je knizka zajimava a ctiva, na konci kazde kapitoly me zajimalo, co se bude dit dal a nechtela jsem odkladat.

Tancuj si svůj sen Tancuj si svůj sen Jana Kašparová

Knizka Tancuj si svuj sen me tak zaujala, ze jsem ji precetla za dva vecery. O svete tancovani nic nevim, ale o to vic me vtahnul a na kazde strance jsem byla zvedava, kam hrdinku jeji vasen zavede. Fascinovalo me, jak dokazala vsechno skloubit a porad ji jeste zbyla energie na vztahy. Jeji pristup mi byl sympaticky a fandila jsem ji az do konce.

10.12.2023 5 z 5