Záhada v Ashcroft Manor

Záhada v Ashcroft Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443509/bmid_zahada-v-ascroft-manor-wxF-443509.jpg 4 6 3

Jaké tajemství se skrývá na panství Ashcroft Manor? Cesta z Hannoveru do Pensylvánie neproběhla pro Wavesburyovi tak jednoduše, jak se nejprve mohlo zdát. Mise od samotného ministerského předsedy zní: v předvečer míru zabránit za každou cenu diplomatickému skandálu, což pro tentokrát znamená dohlédnout na zhýralého francouzského aristokrata. Úkol na první pohled nevhodný pro vojáka přivádí Davida s Elizabeth na slavnost pořádanou ve venkovském sídle významného šlechtice. V pozadí však hrozí cosi daleko temnějšího, než si oba dokázali představit. Objeví se první mrtví a situaci komplikuje i to, že se o Elizabeth začal zajímat nejproslulejší sukničkář Evropy.... celý text

Vintera
26.12.2023 5 z 5

Tuto povídku jsem přečetla jako poslední ze všech knih. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v časovém rámci, takže bych čtenářům doporučovala číst autorovy knihy chronologicky. U záhady v Ashcroft Manor musím přiznat, že tento příběh na mě tak zapůsobil, že některé části jsem nosila v hlavě ještě několik dní po přečtení. Zápletka je od začátku postavená tak, že čtenář tuší, že se něco stane, ale rozhodně nečeká takové vygradování.

Francois17
24.05.2023 5 z 5

Pěkné, napínavé. Rozhodně stojí za přečtení. Pokud by někdy došlo na reedice prvních dílů, přimlouval bych se za chronologické srovnání epizod a včlenění Ashcroft Manor do celého cyklu tištěných knih. Ještě bych zmínil povídku Svatební dar, která dějově zapadá mezi epizody Plukovník a rebelova dcera a Líbánky pod palbou.

kolacky
29.06.2021 4 z 5

Zajímavé! Jedna by řekla, že až jako původní Susanne Enoch... Doufám, že se pan Návara neurazí!