vikaa Online vikaa komentáře u knih

Františka a čtyřlístek Františka a čtyřlístek Nina Bonhardová

Oblíbená kniha mého dětství, ke které jsem se po mnoha a mnoha letech znovu dostala. Půvabné vyprávění o životě na vesnici v polské Žolyni krátce před první světovou válkou a během ní, vás určitě uchvátí. Rodina Františky, která má čtyři děti to nemá, stejně jako ostatní obyvatelé vísky, lehké. Přesto si Františka s mužem najdou čas na své děti a rodinný život, který bychom jim mohli v dnešní době jenom závidět. A příhody dětí jsou často veselé nebo mají alespoň šťastný konec.

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Velmi zajímavá rodinná sága o negativní i pozitivní síle rodiny. Briony přes všechno své podnikání byla tou,co držela rodinu pohromadě a to téměř za jakoukoliv cenu.

Con amore Con amore Krystyna Berwińska

Knížka mě zaujala v tom období 15ti, 16ti let. Byla to podle mě taková inteligentní literatura pro dívky. Nemoc hlavní hrdinky prověřila city jejich přátel.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle byla knížka mého dětství. Zvlášť Anna mi byla moc sympatická. Dodnes si pamatuju jak šla nakupovat do obchodu...

Beránek z modrého nebe Beránek z modrého nebe Fred Rodrian

Beránka z modrého nebe jsem jako dítě milovala a mojí dceři se taky líbil.

Vrah ve mně Vrah ve mně Jim Thompson

Zajímavý pohled do nitra psychopata. Prý to byl i film,tak bych se na něj měla někdy podívat.

15.08.2012 3 z 5

Carriina válka Carriina válka Nina Bawden

Dostala jsem se k téhle knížce až v hodně dospělém věku.Líbila se mi, ale už mě tak nenadchla, jak by mě nadchla v dětství.

Umlčená Umlčená Doris Glück

Mně se tahle knížka líbila. Jednak je poučná a jednak je napsaná velmi čtivou formou,což se o všech skutečných příbězích ztvárněných jejich hlavními hrdiny říct nedá.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka určitě není pro děti. Mě teda aspoň jako dítě nijak neoslovila. Na chuť jsem jí přišla až skoro v 18ti letech, kdy jsem v ní nacházela nádherné myšlenky, které rezonovaly s mým životem.
Teď jsem si ji po letech znovu přečetla a myslím, že se k ní zase brzo vrátím...

Ondřejka Ondřejka Lilly Hodáčová

Tohle byla srdcovka mého dětství.Četla jsem tuhle knížku mockrát a nikdy mě nezklamala. Měla jsem ráda ten úplně jiný svět cikánů a snahu některých z nich se přizpůsobit. Dnes by se mi to asi zdálo dost zidealizovaný.

15.08.2012 5 z 5

Raquel: program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welchové Raquel: program celkové krásy a tělesné zdatnosti Raquel Welchové Raquel Welch (p)

Cvičební blok, který Raquel navrhuje cvičit denně mě doprovází životem už více než 20 let. Bohužel necvičím tak pravidelně,jak bych měla (denně),ale i přesto tyto jogové cviky perfektně uvolní tělo.