Vidlička Vidlička komentáře u knih

Záhadný středověk Záhadný středověk Jorge Blaschke

Kniha mi připadala šitá horkou jehlou. Představovala bych si např. rozčlenění řádů trochu víc přesnější a obsažnější...

27.11.2017 2 z 5

Poklady minulosti: Umělecké a historické památky Československa Poklady minulosti: Umělecké a historické památky Československa Jan Royt

Nejen hrady, zámky a kostely, ale i mosty, šachty, solivary... Krásná publikace k prohlížení i jako inspirace pro výlety.

27.11.2017 3 z 5

Dracula: Život a doba knížete Vlada III., řečeného Naražeč Dracula: Život a doba knížete Vlada III., řečeného Naražeč Ralf Peter Märtin

Historický pohled na osobnost, jenž inspirovala Brama Stokera, která ovšem nebyla jen "Napichovačem", ale především důležitou politickou silou v krajině odjakživa bránící křesťanskou Evropu před nájezdy Osmanů. Dozvíte se i proč se nazývá Draculou a co s tím má společného náš Zikmund Lucemburský.

23.11.2017 4 z 5

Jak přežít kocovinu - Nejlepší rady a tipy Jak přežít kocovinu - Nejlepší rady a tipy Anna Šafránková

"...krámy Yettiho mámy..." :-)))))))

08.11.2017 4 z 5

Lidé ze souhvězdí Lva Lidé ze souhvězdí Lva * antologie

Jako odpočinkové čtení do busu se četla knížka příjemně. I když Neff opět perlil!

08.11.2017 3 z 5

Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Christina Brown

Nedám! :-) Neocenitelný pomocník pro cvičení doma!

Jóga pro záda, ramena a šíji Jóga pro záda, ramena a šíji Anna Trökes

Kvůli zádům jsem s jógou začala, takže tato kniha úplně ideální pro cvičení doma, v kanceláři...

Bodyforming s jógou Bodyforming s jógou Beata Cuson

Sestavy, návody, rady - super!

04.11.2017 5 z 5

Základy jógy - Protahovací cviky, které posilují, dodávají energii a zbavují stresu Základy jógy - Protahovací cviky, které posilují, dodávají energii a zbavují stresu Vimla Lalvani

Můj první pomocník, když jsem začínala s jógou, a myslím, že naprosti ideální. Nejen, že vám prozradí základy, ale příjemnou pomalou formou vám ukáže, jak na to. Super, dodnes na ni nedám dopustit.

Harmonie s jógou Harmonie s jógou Vanessa Bini

Inspirativní.

Kocouří dům Kocouří dům Richard Škvařil

Něco TAK roztomilýho!!! A to jsem to četla někdy loni :-))).

Kočka -  správné krmení Kočka - správné krmení Anna Laukner

Důležité informace pro každého, komu číča dovoluje žít s ní.

Slavné kočičí příběhy Slavné kočičí příběhy Lesley O'Mara

Ačkoliv jsem kočkomil, tak nijak nenadchlo - ale ani neurazilo.

04.11.2017 2 z 5

Příběhy Joky-Joka, staré želvy Příběhy Joky-Joka, staré želvy Josef Kopernický

Nezvyklé prostředí a neošoupaná témata. Moc krásná a poučná knížečka. Vůbec by děti asi měli číst víc bajek. A asi i dospělí...

04.11.2017 4 z 5

Naučné stezky a trasy - Praha a Středočeský kraj Naučné stezky a trasy - Praha a Středočeský kraj Karel Drábek

Pro inspiraci určitě fajn!

04.11.2017 3 z 5

Japonské továrny na smrt: Japonská biologická válka 1932-1945 a její americké utajení Japonské továrny na smrt: Japonská biologická válka 1932-1945 a její americké utajení Sheldon H. Harris

Nejen Němci byli "ti špatní", aneb rasová genocida, koncentráky a biologické zbraně v japonském provedení. Každopádně zajímavá kniha o tady ne tak probíraném tématu. Samotnou knížkou jsem se malinko prokousávala, ale asi proto, že jsem jí četla v létě u vody... Nicméně rozhodně doporučuji!

31.10.2017 4 z 5

Soukromý život předsedy Maa Soukromý život předsedy Maa Li Čchi-suj

Zasvěcený pohled do zákulisí života, soukromí a zdravotního stavu jednoho z nejvýznamnějších masových vrahů 20. století. Nenechte se zaskočit přehršlí čínských jmen, autor píše i pro "zápaďáky" a připomíná kdo je kdo, takže se neztratíte. Rozhodně doporučuji!

31.10.2017 5 z 5

Biskup na Skálholtu (III. a IV. díl) Biskup na Skálholtu (III. a IV. díl) Guðmundur Kamban (p)

Ačkoliv je kniha z atraktivního prostředí Islandu, tak do mého vkusu se netrefila. Příběh je spíše psychologický než akční, což by nebylo na škodu, ale znáte to - neurazí, nenadchne...

27.10.2017 2 z 5

To nejlepší z levné kuchyně To nejlepší z levné kuchyně Erich M. István

Moje nevysychající inspirace!

24.10.2017 4 z 5

Hrníčková kuchařka - sója a sójové maso bez vážení Hrníčková kuchařka - sója a sójové maso bez vážení Jiří Janouškovec

Sója - mňam mňam!

24.10.2017 4 z 5