Lidé ze souhvězdí Lva

Tento soubor vědeckofantas­tických příběhů volně navazuje na tematicky příbuzný titul Železo přichází z hvězd a po svém doplňuje a rozvíjí představu o bohatosti a pestrosti nápadů a námětů, v nichž svérazně interpretují vědeckotechnickou problematiku čeští autoři. Knihu poutavé a inspirující četby uzavírá doslov Ondřeje Neffa, informující o dějinách sci-fi v Čechách, a slovník autorů tohoto žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30160/lide-ze-souhvezdi-lva-30160.jpg 3.428

Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta

Vidlička
08.11.2017

Jako odpočinkové čtení do busu se četla knížka příjemně. I když Neff opět perlil!

eraserhead
14.09.2017

Já mám tyhle staré československé sci-fi antologie hodně rád, ale tahle mi přišla hodně kvalitativně rozkolísaná. Kvalitativně asi není to správné slovo, prostě mě jich dost vůbec nezaujalo, některé trochu více, pořádně snad jen dvě-tři. Co mě zaujalo už pořádně, je krátké shrnutí na závěr o české sci-fi. 2.5*

mulderka
13.09.2017

V roce 1983 jsme si i takových povídek vážili, protože nic jiného prostě nebylo k mání. Po 30 letech a načtených tunách SF všeho druhu a provenience se divím, jak 80 procent obsahu této sbírky mohlo projít nějakými kritérii kladenými na žánr. Při opětovném čtení jsem se na střídačku neuvěřitelně nudila a kroutila hlavou nad tou děsnou naivitou. Jen asi 2-3 kousky se dají dneska číst. Jojo, svět se hnul...

Pista
01.10.2011

Celkem obyčejné, nijak zvlášť nevynikající SF povídky. Zaujala mě pouze Kurupiru, jinak nic moc.

Autoři knihy

* antologie