vic11 vic11 komentáře u knih

Občan galaxie Občan galaxie Robert A. Heinlein

Další zajímavé dílo z kuchařky velmistra Heinleina

Rudá planeta Rudá planeta Robert A. Heinlein

Zajímavá, místy trochu humorná sci-fi o nevypočitatelnosti vesmíru

Hvězdný kadet Hvězdný kadet Robert A. Heinlein

Stejně jako většina knih, základní osa příběhu se zdá jednoduchá. Prostá, řeknete si co mě může překvapit nebo zaujmout? Neotřelost s níž autor přistupuje k tak jednoduchému tématu.

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Hvězdná pěchota je velmi kvalitní a čtivá kniha. Přiznám se že když jsem jí poprvé četl na některé myšlenky v ní obsažené jsem se díval svrchu. Dnes s odstupem několika let, jsem značně změnil názor. Autor nám ukazuje společnost, kde má každý jedinec možnost a záleží jen na něm jestli se jí chopí. Někdo tuto společnost nazývá fašistickou. Proč? Protože pokud něco od společnosti jako celku něco chci musím jí i kousek dát?

Hvězdná kolonie Hvězdná kolonie Robert A. Heinlein

Skvělá čistokrevná sci-fi z éry počátku kolonizace sluneční soustavy. Většinou mě podobná díla moc nezajímají, Hvězdnou kolonií jsem byl doslova okouzlen.

Čas pro hvězdy Čas pro hvězdy Robert A. Heinlein

Stejně jako jiné knihy od R.A.Heinleina je velice zajímavá, nápad ohledně telepatie a tak není ojedinělí, ovšem v kombinaci s dalšími prvky dává dohromady velmi dobrou knihu.

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Velice podařené dílo, upoutá, má spád a Dolfík je mazlík pro mě.

24.08.2011 4 z 5

První kniha kterou jsem kdy přečetl. Dodnes jednou z mých nejoblíbenějších, svět Harryho Pottera je mi jedním z nejbližších. Přečetl jsem desítky různých knih, ale na tuto nikdy nezapomenu.

23.08.2011 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Knihu jsem dočetl, odložil a vrátil. Závěrečný díl tetralogie, k mému zklamání, rozhodně nedosahoval ani po kotníky prvnímu dílu. Mohu říci pouze bohužel...

23.08.2011 3 z 5