Veve2626 Veve2626 komentáře u knih

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Naprosto není místo, kde by jste se nudili při čtení....úplně fascinující, mrazivý pocit během celého čtení. Je to trochu kombinace světů, které by jste nečekali, že se mají šanci střetnout v jedné knize. Člověk vůbec nedokáže pochopit, co se v tomto malém totalitním státě může odehrát. Ten mrazivý pocit Vás nutí číst dál a dál. Skoro celou knihu jsem přemýšlela nad tím, co vlastně znamená ta Hvězda severu, ale myslím, že ta má tady více významů. Je na každém z nás, jakou si zvolí.

18.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila nejvíc z knih od tohoto autora. U něj je zajímavá kombinace prostředí Japonska s odkazy na evropské reálie. Některá místa jsou depresivnější. Čtenář se dokáže vcítit do pocitů hlavního hrdiny. Až tak že cítí stejnou osamělost a zoufalství jako Tazaki. Ale naprosto Vás uchvátí tajemství a důvod, proč tomu tak je.
Poselství celé knihy je, že každý člověk je originál, který není bezbarvý, ale hraje všemi možnými barvami.

30.01.2018 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Nejlepší knížka, jakou jsem z prostředí KLDR četla, není to jenom příběh o přežití jedné mladé dívky, každý v ní najde něco. Všechny vaše problémy vám budou připadat jako malichernosti, že vždy může být hůř. Příběh autorky je tak poutavý, že se k němu vracím pravidelně, v téhle chvíli už potřetí.

31.01.2017 5 z 5