__Vev__ __Vev__ komentáře u knih

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Jakoo joo, líbilo se mi to. Bohužel jsem knížku četla až poté, co jsem uviděla film, který je dle mého opravdu skvělý a já si ho zamilovala. Kvůli tomu, že jsem to četla až teda poté, jsem byla místy zdegenerovaná a chybělo mi tam to, co samozřejmě bylo ve filmu a že tam to bylo tak a tam onak. Ale, strašně se mi líbilo, jakým stylem to bylo napsáno. Byl tam humor, postavy skvělé no prostě, přečtěte si to a posuďte sami. :)

02.10.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(MŮŽE OBSAHOVAT PIDI SPOILERY)
Za mě lepší než jednička, ale horší než dvojka. Samozřejmě, že se mi díl opět líbil. Nevadilo mi množství stran, spíš jsem nad ním jásala. Díl se místy vlekl. Hlavně teda začátek, kdy jsem měla pocit, že Feyre domů dojde snad až v polovině knihy, nebo taky nikdy. Taky mě mrzí, že se do popředí více nedostaly Nesta s Elain. Lucien je mi byl uplně jedno a to, že odešel, mě zas až tolik netrápilo. Autorka mohla rozvinou více vztah Nesty a Cassiana, který mě osobně zajímal už ve druhé knize.
V tomhle díle se z Feyre stane někdo, kdo prostě zvládá vše, všechno umí, snad by i snesla modré z nebe a dokáže zabít a zničit xy let staré víly, válečníky, všechno. Stane se z ní někdo tak fantastický, že i nejmocnější z nejmocnějších všemi milovaný Rhys jí nesahá ani po kotníky. Z něj se prostě místy stane podpantoflák a pardon, ale u něj mi velmi chybělo jeho chování ze druhé knihy.
To, co se odehrálo na konci knihy, mě ani moc nepřekvapovalo. Tak nějak jsem to tušila od asi půlky knihy. Ovšem, co mě ale překvapilo, bylo takzvané znovuvzkříšení (jestli to tak můžu nazvat). Jako čekala jsem kde co, ale že bude znovu použita metoda z jedničky i ve trojce... Nevadí. Autorčiným cílem byl určitě happyend, takže nad tím mávnu rukou.
ALE, i přes nějaké mouchy, které dokážu vydýchat, tuhle sérii i tak zbožňuji. Zbožňuji Rhyse, Feyre, Cassiana, Azriela, Mor, Amren a Velaris. To, co mi Sarah ukázala ve třech knihách jsem si zamilovala, a v mém srdci to má pravoplatné místo.

18.07.2018 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Přeskakovala jsem kapitoly. Zajímal mě pouze vztah Jude a Cardan. Na konci jsem byla vyvedená z míry. Takový závěr jsem neočekávala.

09.03.2020 3 z 5