VeronikaPate VeronikaPate komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Ke knize jsem se dostala nepoznamenaná filmovým zpracováním (na to se teprve chystám). Už od začátku mě příběh uchvátil a nedokázala jsem knihu pomalu odložit (čas na čtení mám zejména při cestování, s touto knihou jsem několikrát zapomněla vystoupit :-D ). Co se mi na knize opravdu líbilo, bylo líčení defakto tří generací jedné rodiny. Jejich život nebyl nijak „přitažený za vlasy“, smrt i jiné životní události byly líčeny přirozeně. Vrcholem byla skvěle popisovaná krajina Nového Zélandu a Austrálie. Taktéž zajímavé je prolínání zemědělství a církve, „jednoduchých“ lidí a filozofických úvah církevních.
Ke knize se rozhodně v budoucnu vrátím, stojí za nejedno přečtení :-)

14.07.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Podle názvu bych si knihu sama určitě nekoupila. Dostala jsem jí jako dárek od kamarádky. Knížku jsem popadla do rukou v poslední minutě, když jsem letěla na vlak, abych měla co číst.
Nicméně celou cestu jsem knihu četla přerušovaně. Proč? Musela jsem tlumit neustálé výbuchy smíchu.
Po celou dobu jsem téměř neustále brečela smíchy. Pro mě bravurně napsaná humorná knížka. Rozhodně jdu pro další díl.

07.06.2015 5 z 5

Masakr Masakr Bernard Cornwell

Tak tohle bylo super! Na začátku prvního dílu jsem nebyla jistá, zda se přelouskám přes všechny 4. Nicméně právě od konce prvního (Rebel) nabyl příběh neuvěřitelný spád a vrcholem byl tento čtvrtý díl, Masakr. Celou knihu jsem přečetla za odpoledne, poněvadž odpoutat se od děje bylo skoro nemožné!
Skvěle popsané a vykreslené postavy, jejich charakter, myšlení, vlastnosti, to samé u vykreslení děje.
Prostě paráda!
Tak nějak skrytě doufám, že by se toho mohl ujmout někdo schopný a udělat z toho kvalitní seriál :-)

27.10.2014 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha, která v jednu chvíli baví a ve druhé máte slzy v očích. Pro mě parádní odpočinkový relax :-)

14.02.2018 5 z 5