veronika9700 veronika9700 komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Horory a scifi jdou tedy úplně mimo mě. Ale tohle? To bylo super! Napínavé od první stránky. Skvěle vykreslené postavy, dobrá zaplétka, kniha je svižná a čtivá. Můžu ji jenom doporučit a to i lidem kteří tento žánr nevyhledávají stejně jako já.

16.02.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Gabrielu Koukalovou kterou jsem sledovala v televizi při přebírání cen na stupňích vítězů jsem měla vždy moc ráda. Věčně usměvavá a milá působila jako sluníčko. Se svým manželem tvoří velmi pěkný a příjemný pár. Po přečtení knihy nevím co si myselt asi jen - není všehno zlato co se třpytí.. dávám dvě hvězičky - Za autentičnost a odvahu jít s tímhle vším na světlo. Myslím že koho kniha a Gábina zajímá, měl by si jí přečíst a udělat si názor sám.

16.02.2019 2 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Je smutné, že o takových lidech se jenom tak nedozvíme. Kdybych jednou, vlastně omylem, nenarazila na tuto knihu v knihkupectví, vůbec bych netušila, že se můžeme pyšnit takovouto skvělou ženou. I když můžeme se jako národ pyšnit někým, o kom se ani pořádně nemluví? Předně bych chtěla smeknout Paní Iloně Borské, zato jak krásně přiblížila život této významné dámy.
Pokud si chcete přečíst knihu o emancipované ženě, chytřejší než si kdo kdy pomyslel, odvážné a sečtělé doktorce, která šla za tím, pro co se rozhodla, přečtěte si tuto knihu. Najdete v ní totiž mnohem víc než jen to. Naleznete v ní i sílu pro život, protože tato žena měla velmi náročnou cestu, kterou si přes všechno co pro druhé udělala nezasloužila. Na život ale nezanevřela i přesto, jaký k ní byl nespravedlivý. A to pro nás všechny může být inspirací, ostatně jako célá Vlasta Kalálová .

15.02.2019 5 z 5

Tomáš Šebek je velice inspirativní osobnost. Člověk, který se nedá strčit do nějaké škatulky. Neznám nikoho tak všestraného, a přitom tolik skromného. Tomáš Šebek, není žádný spisovatel a přitom, je jeho kniha napsaná velmi dobře. Je autentická (a co opravdu oceňuji nesnaží se ohromit (a díky tomu ohromí) , snaží se nám přesně nastínit obraz toho, jak to na takové misi chodí a vyvrátit milný pocit (názor) lidí, který často někde slýchávám, že si někdo na tyto mise jezdí pro peníze, nebo si hrát na hrdiny. Ne. Na mise s lékaři bez hranic jezdí chytří, vyrovnaní, vzdělaní lidé, co chtějí chvíli dělat medicínu jako dřív, bez všemožných vychytávek dnešní doby, kteří chtějí spoléhat na svůj rozum a ruce.
Sečteno podtrženo - Je to autentické, surové není to naaranžované a přikrášlené je to prostě dobrý a já děkuji za takovéhle lidi!
+ Koupí této knihy podpoříte nadaci Lékaři bez hranic.

15.02.2019 5 z 5