Venea7 Venea7 komentáře u knih

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Nevím, co se mnou je, ale poslední dobou se mi víc líbí povinné četby.
Hamlet je napínavé, promyšlené a poutavé čtení plné mrtvých, přesně to lidi baví. (George R.R. Martin ví o čem mluví)
Čte se svižně a dobře, hodnotím veeelmi kladně.:-)

01.06.2015

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Tuhle knihu jsem si půjčila v knihovně kvůli povinné četbě na pedagogiku. V životě bych neřekla, jak moc se mi bude líbit a jak neochotně ji budu pouštět z rukou.
Takovou knížku, kterou bych vyloženě nechtěla pustit z dohledu, jsem potřebovala jako sůl. Byla nádherná.
Chvílemi jsem nemohla dýchat, jak moc jsem se o chudáka Judy bála a svaly se mi napínaly, při čtení kapitol, kde ji tak surově mučí.
Překrásné.

01.06.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Klasicky Greenovská kniha.
Originální styl psaní, který je blízký hlavně lidem v nižším věku, zápletka nějak spojená s psychikou a lidským myšlením, spousta krásných myšlenek, ke kterým se můžete vracet zas a zas, ale stejně jim nebudete úplně rozumět.
To je John Green.
Jeho příběhy jsou vlastně na "na stejné brdo", ale jak už jsem řekla, každá má myšlenko. Jakoby měly jeho knihy duši.
Příběh se místy sice nesnesitelně táhne, ale když to Green rozjede, tak je to něco.

01.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nevím, co bych knize vytkla. Je to Harry Potter, a i kdyby nebyl, tak je to pořád nádherný, kouzelný, inspirující příběh.
Rowlingová je kouzelnice, ta největší a nejlepší kouzelnice, která kdy v normálním mudlovském světě žila.
Ohnivý pohár je úplně přeplněný vším možným, to se mi líbilo. Nenudí vás to, stále přemýšlíte, jak to bude dál (i když to samozřejmě víte) a sníte o dopisu z Bradavic.

01.06.2015 5 z 5